×
نویسنده برتر | ۹۷/۱۲/۱۶

 

بازی های کارت در همه جا بسیار محبوب هستند. مردم از آنها لذت می برند زیرا آنها برای رفع خستگی روزانه عالی هستند و این بازی کارت را در کازینو نیز بازی می کنند.

این بازی که در هند و پاکستان بسیار رایج است، چندین نام دارد. معمولاً به عنوان لباس مخصوص لقب گرفته است  و به زبان هندی کلمه “Pees” (Coat Pees) نوشته می‌شود. در پاکستان این بازی اغلب به عنوان Rang یا Rung شناخته می‌شود که به معنای مغلوب شدن است. در بعضی جاها، برای مثال در گوآ نام “دست انگلیسی” نامیده می‌شود: در هند کلمه “دست” گاهی به معنای “حقه” است .

کلمه دادگاه، کت، کوت و یا Kout در بسیاری از بازی‌های جنوب آسیا رخ می‌دهد و همچنین در سومالی و مالزی هم یافت می‌شود.

من درباره یک بازی کارت معروف آسیایی صحبت خواهم کرد

– Court Piece. این در هند و پاکستان به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در هند نیز آن را Coat Pees و RUNG می نامیم.

این یک بازی ۴ نفره با بسته بین المللی ۵۲ کارت است به غیر از جعبه و کارت های JOKER

همانطور که پیشتر گفتم، این یک بازی چهار نفره است. مشارکت بین ۲ تا ۲ نفر برای تشکیل دو تیم  دو نفره

در شراکت‌های ثابت، چهار بازیکن وجود دارند که روبروی هم نشسته‌اند.

رتبه بندی کارت:

A، K، Q، J، ۱۰، ۹، ۸، ۷، ۶، ۵، ۴، ۳، ۲

در بازی حکم آنلاین شروع بازی در جهت عقربه های ساعت انجام می شود.

برای انتخاب حاکم، هر کس ۱ کارت را از روی یک دسته ورق متحرک دریافت می‌کند. فردی که بالاترین کارت در چهار کارت کشیده را دارد، به عنوان حاکم انتخاب میشود

بهد دیلر پاستور را بر میزند و در دور اول ۵ کارت به همه میدهد اول به حاکم داده میشود تا براساس کارتهایی که در دست دارد حکم را انتخاب کند یعنی از هر خال که بیشتر در دستش هست آنرا به عنوان حکم انتخاب میکند . و تا زمانی که حاکم حکم را انتخاب نکرده  است یار او حق دیدن دست خود را ندارد.

پس تا اینجا گفتیم که در دور اول دیلر به بازیکنان ۵ تا کارت می دهد و بعد از آن دو تا دو ۴ تایی کارت به بازیکنان میدهد . و بعد از اینکه همه بازیکنان تمام کارتهایشان را گرفتند و دستهایشان را دیدند بازی را شروع میکنند .و تیمی که بیشتر از ۷ امتیاز در ان دوره از بازی کسب کند برنده به حساب می آید و در دوره بعد هم حاکم از آن گروه برنده انتخاب میشود .

اگر در آن دستی که بازیکنان در حال بازی باشند تیم که حاکم است تمام دست هارو بگیرد درد حالیکه تیم روبرو هیچ دستی  نگرفته است تیم حاکم به جای ۱ امتیاز ۲ امتیاز از طرف دیلر میگیرد.

اما حالت عکس هم وجود دارد یعنی وقتی تیم حاکم هیچ دستی  نگیرد و تیم مقابل همه ی دستهارو  کسب کند به این حالت حاکم کتی گفته میشود و تیم برنده بجای ۱ امتیاز ۳ امتیاز میگیرد.

امیدوارم که آموزش بازی حکم ۴ نفره دوبیکس بت برای شما مفید بوده باشد.

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *