×

ما در اینجا آموزش بازی بلک جک و استراتژی های بازی بلک جک را داریم که در ایران به عنوان بازی ۲۱ شناخته میشود یعنی جمع کارتها نباید از ۲۱ بیشتر شود در این بازی شاه و بی بی و سرباز ۱۰ تا به حساب می آیند و اعداد ۲ تا ۱۰ هم امتیازش مثل خودش هستند و آس هم میتواند ۱ امتیاز باشد هم ۱۱ و انتخاب آن برحسب این است ک بازیکن ببیند که کدامیک در بازی برایش بهتر است .

کارتهایی که روی میز قرار دارد ۶ دسته ۵۲ تایی است و همه اینها باید باهم مخلوط شوند .

هر میز یک بانکدار یا معامله گر دارد که کارتها را تقسیم میکند و این بانکدار یک طرف میز مینشیند و بازیکن ها هم طرف دیگر میز یعنی روبروی بانکدار مینشینند.

بانکدار کارتها را روبروی خودش میچیند و بازیکن ها حق ندارند به کارتها دست بزنند بازیکن ها میتوانند کارتهای همدیگر رو مشاهده کنند .بهترین شرایطی  که هر بازیکن میتواند داشته باشد اینه ک مجموع دو کارت اولش ۲۱ شود که به این شرایط بلک جک میگویند یعنی این بازیکن یک آس یا یک عکس (بیبی – سرباز- شاه) داشته باشد یا  یک آس یا یک ده داشته باشد که جمع اینها عدد ۲۱ میشود

و باید به این نکته توجه کنید که ۲ تا آس جمعش ۲۱ نمیشود بلکه ۲۲ میشود این یک اشتباهی بود که ممکن همه باهاش مواجه بشوند و لازم دونستیم این نکته را یادآوری کنم.

چگونه در بازی بلک جک برنده شویم

وقتی که یک بازیکن بلک جک شد این بستگی به کارت معامله گر دارد که اگر کارتش رو رو کند و هم معامله گر و هم یک یا چندتا از بازیکنها بلک جک شود در این حالت شرایط stand off  بوجود می آید این بدان معنی است که نه کسی میبرد و نه کسی میبازد و کسانی که پول را به شرط گذاشتند هر کسی پول خودش را میبرد .

ولی اگر فقط بازیکن شرایط بلک جک را داشته باشد و زمانی که بانکدار کارتش را رو کرد و بلک جک نشد در اینصورت پول بازیکن ۳ برابر میشود یعنی اگر ۱۰ دلار به شرط گذاشته باشد بانکدار ۲۰ دلار هم میگذارد روش  ۳۰ دلار گیرش میاد.

اما زمانی که بازیکنی سه تا ۷ داشته باشد یعنی در دست اول دو تا ۷ داشته باشد و بعد تقاضای کارت بعدی را کرد و آن عدد هم ۷ شد  این شرایط ۲۱ است. در خیلی کشورها این قانون هست ولی در بعضی کشورها نیست. به این شکل هست که بازیکن یه ضرب این بازی را میبرد یعنی اون دست را یک ضرب میبرد و تو این شرایط کارتهایش با کارتهای بانکدار مقایسه نمیشود و بانکدار باید یک و نیم برابر پولی ک این بازیکن وسط گذاشته را بهش بدهد یعنی اگر ۱۰ دلار پول گذاشته بانکدار ۵ دلار روی پول بازیکن میگذارد مجموع پول این بازیکن۱۵ دلار میشود . یعنی این وسط فقط ۵ دلار سود میکند.

در این بازی بازیکن تا جایی که میتواند باید به عدد ۲۱ نزدیک شود و حواسش باشد که مجموع کارتهایش از ۲۱ بیشتر نشود.

اگر بازیکنی کارتهای سرباز-۴-۵ را داشته باشد که مجموع این کارتها ۱۹ میشود باید از بانکدار تقاضای کارت نکند چون ممکن با کارت جدید مجموع کارتهای آن از ۲۱ بیشتر شود. در اینصورت بانکدار باید کارت دومش را رو کند یعنی کارت ۷ را داشته کارت جدیدش سرباز است که مجموع کارتهایش عدد ۱۷ میشود در اینصورت نباید ریسک کند اجازه ندادرد کارت دیگری به خودش بدهد چون ممکن  است مجموع اعدادش از ۲۱ بیشتر شود.

خب در اینجا جمع کارتهای بازیکن ۱۹ است و جمع کارتهای بانکدار ۱۷ پس در اینجا بازیکن برنده میشود و بانکدار باید به بازیکن به اندازه ای که پول وسط گذاشته پول بدهد یعنی اگر بازیکن ۱۰ دلار وسط گذاشته باشد مجموع پولش ۲۰ دلار میشود یعنی ۱۰ دلار سود میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *