×

 

در بازی پوکر انلاین ۵۲ تا کارت داریم . تک یا آس ها بارزش ترین کارت در پوکر هستند بعد از آن شاه و بعد بیبی و بعد سرباز و همینطور الی آخر .۲ کم ارزشترین کارت در بازی پوکر هست.

در هر میز پوکر باید یک دیلر یا معامله گر باشد که وظیفه ی آن دادن کارت هست و یجورایی برای خودش حکم مدیر میز را دارد و ناظر نظم و انظباط است و باید کسی باشد که به قوانید پوکر وارد باشد و نکته دیگر هم این است که هر میز پوکر میتوتند ۲ تا ۱۰ بازیکن داشته باشه و خیلی که بشود میشود ۱۴ تا.

میزی که ما در این  پوکر داریم ۶ تایی هستش. اول از همه به هر بازیکن دو کارت داده میشود و وقتی که پول ها وسط آمدند مدیر ۳ تا کارت وسط میگذارد و در حین بازی کسانی ک میبینند دستشان خوب نیست از بازی خارج میشوند.

و بعد دوباره بازیکن ها باید پول بگذارند و مدیر کارت چهارم را رو میکند و دوباره پولها میان وسط و مدیر کارت پنجم را رو میکند و برنده طبق جدول زیر اعلام میشود:

ردیف اول بهترین حالت برنده شدن است که straight flush  نامیده میشود که هر پنج تا کارت از یک خال باشند و به ترتیب و پشت سرهم باشند یعنی اگر فقط یک کارت با ۴ کارت دیگر هم خوانی نداشته باشد برنده محسوب نمیشود به عنوان مثال اگر در ردیف اول به جای ۳ عدد ۷ بود بازیکن برنده محسوب نمیشود. ما در قسمت اول توضیح دادیم که آس یا تک بیشترین ارزش را دارد اما در اینجا میتواند ۱ باشد تا با این اعداد یک ترتیبی را بسازد.

بهترین حالت  straight flush ، royal flush  هست یعنی فرم به ترتیب قرار گرفتن ده- سرباز- بیبی- شاه- و آس هست که آس اینجا باارزش ترین است.اگر دو تا بازیکن straight flush داشته باشند حتما این از یک خال است .و هیچوقت نمیشود دو تا بازیکن از دو خال جداگانه straight flush داشته باشند بخاطر اینکه دست هر بازیکن دو تا کارته و سه تا از کارتها برای straight flush باید مثل هم باشند.

فرض کنید روی میز ۳و ۴ و۵ گشنیز داریم و یک بازیکن دستش ۱ و ۲ گشنیز هستش و یک بازیکن دستش ۶ و ۷ گشنیز است پس اونی میبره که دستش ۶و ۷ گشنیز رو داره.

پس رویال در این بازی بالاترین است و رودست ندارد.

۵تا کارتی که روی میز هست ماله همه است اما مجموع ۲ تا کارتی که به هر بازیکن داده میشود با کارتهای روی میز باید ۵ تا شود یعنی هر بازیکن باید بهترین کارتها را انتخاب کند وبازیکن  باید ببینید ۳ تا کارتش با ۳ تا از کارتهای روی میز بهترین شرایط را دارند یا یکی از کارتهایش با ۴ تا از کارتهای روی میز بهترین شرایط را دارند و یا اصلا ۵ تا کارتهای روی میز برایش بهترین شرایط را دارد و یا اگر کسی تا کارت چهارم که شانسی ندارد بهتره که از بازی خارج شود و دیگه پولی وسط نگذارد چون پول برگشت ناپذیره و به برنده بازی داده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *