×

 

مطلب امروز ما در مورد چگونگی تخته نرد انلاین میباشد و اینکه هدف از بازی چیه میخواهیم توضیح مختصری بدهیم .تخته نرد یک بازی دو نفره است و از ۲ تا تاس و سی تا مهره و یک تخته نردی که دارای ۲۴ تا خانه است تشکیل شده است و شمارهای روی تخته وجود دارد یک طرف تخته از ۱ تا ۱۲ و طرف دیگر تخته ار ۱۳ تا ۲۴ .قبل از هر چیزی مهم طریق چیدن مهره ها میباشد یعنی این بازی همیشه یک چینش مشخصی دارد طریق چیدن باید طبق عدد ۲۵۳۵ (دو هزار و پانصد و سی و پنج) باشد حالا از هر طرف که میخواهید بچینید.مهره های سیاه هم روبروی مهره های سفید چیده میشود.

هدف بازی این هست که بازیکن سفید مهره هارو از ستون ۲۴ تا خانه ی خودش بیاورد و خانه خود سفید از۱،۲،۳،۴،۵،۶ تشکیل شده همانطور که در شکل زیر میبینید

هدف اینه که اولا مهره هارو با تاس هایی که میاره جمع کند در خانه خودش و بعد آنها را از بازی بیرون بکشد. و هر کسی زودتر مهره هایش را از بازی بیرون بکشد آن یک امتیاز میگیرد . حالا اگر سفید فرضا همه ی مهره هاش را از خانه کشید بیرون و سیاه هنوز همه ی مهره هاش را در داخل خانه داشته باشد یا حداقل یک مهره نخورده بود در اینصورت میگوییم سفید سیاه را مارس کرده و بنابراین ۲ امتیاز میگیرد

ممکن سیاه همه ی مهره هارو داخل خانه بیرون برده باشد اما مهره ای نخورده باشد و سفید همه ی مهره هایش را خورده باشد در اینصورت مارس پیش میاد .

همه چیز در مورد جفت ی در تخته نرد

خب با دو تا تاس ۳۶که حالت مختلف ممکن پیش بیاد وقتی ما دو تاس را میریزیم و ما با آنها مهره ها را بیاریم خانه خودمون شاید به نظر ساده برسد ولی خب همه ی آموزش تخته نرد در این قضیه است که ما چگونه و با چه استراتژی هایی ما این مهره ها رو فرار بدهیم و به خانه خودمون بیاوریم و با چه چینشی اینکارو بکنیم که بتوتانیم برنده بازی باشیم .

برای مشکی هم به همین ترتیب است باعثی همه ی مهره هایش را به خانه ی خودش بیاورد یعنی خانه ۱۹ تا ۲۴٫

این موضوع را باید همیشه بدانید که تخته نرد مثل یک نبرد است و مهره های سفید که برای من نوعی هست باید جمع کنم و به این سمت تخته بیاورم. یعنی در واقهع مهره ها نقش سرباز را در این بازی دارند و وظیفه ی ما این هستش که سرباز ها را به خانه بیاورم.

حدالمقدور مهره هارو نباید تکی بزاریم چون در اینصورت حریف براحتی میتواند این مهره هارو بزند پس باید مهره هارو جفت جفت حرکت بدیمم یا طوری حرکت بدیم که شانس اینکه حریف بتواند انهارو بزند کم باشد.

قبل از بازی خانه بندی یادتان نرود حالا بازی را شروع میکنیم و دو عدد تاس وجود دارد هریک از طرفین تاس خود را میندازند و هرکدام که عدد بیشتری آورد آن شروع کننده بازی است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *