×
نویسنده برتر | ۹۷/۰۵/۱۹

تاریخ تخته نرد است طولانی، پیچیده، بسیار ناقص و جذاب است. ریشه های دقیق این بازی ناشناخته باقی می ماند، گرچه حدس و گمان زیادی وجود دارد، و معامله ای عالی از هر دو هوشمندانه و پیش پا افتاده است.

هیئت مدیره بازی سومری
هیئت مدیره بازی Sumerian و شمارنده (هفت برای هر بازیکن)، از
گورستان سلطنتی، ارو چندی ها. حدود ۲۶۰۰ قبل از میلاد (موزه بریتانیا)

بازی تخته نرد آنلاین یک بازی تاس است و به نظر می رسد بازی های تاس در هر بخش از جهان توسعه یافته است. در ابتدا کشیشان قبیله ای استخوانهای حیوانات را پیش بینی کرد تا آینده را پیش بینی کنند اما از پیش بینی آینده بهتر است که یک تجارت خطرناک باشد، پیش از آنکه مردم استخوان ها را رول داده و نتیجه را تحمل کنند.

الهه انی بازی سناتور
الهه آنی بازی سنت (پیشگام تخته نرد). از کتاب کتاب مابعدالطبیعی . مصری؛حدود ۱۶۰۰ قبل از میلاد (موزه بریتانیا)

سخت نیست که چطور تاس، “استخوانهای مدرن” ما تکامل یافته است. اجداد اولیه ما ممکن است چهار، هشت، دوازده یا بیست چهره در استخوان های قمار داشته باشند، اما دو دلایل وجود دارد که چرا مرگ شش گانه – با تعداد و یا تصاویر در هر صورت – در سراسر جهان تکامل یافته است. اول این است که مکعب ساخت آسان است. دوم اینکه فرم کوبی برای نورد بهتر است. یک اهرام تمایل به توقف سریع در هنگام بازدید، و هشت و یا یک فرم با چهره های حتی بیشتر تمایل به رول بیش از حد.

هنگامی که تاسها اختراع شد، گام بعدی این بود که از آنها برای حرکت قطعات بازی در اطراف یک طرح بازی استفاده کنند. به نظر می رسد که بازی های این نوع در همه جا توسعه یافته اند و بعضی از آنها ممکن است اجداد اولیه تخته نرد باشد.

بوزورجرمهر
یک مینیاتور ایرانی که بوزورجرمیر را نشان می دهد بازی تخته نرد را به رجای هند نشان می دهد. مدرسه مغول، از یک شاهنامه قرن چهاردهم.(موزه هنرهای متروپولیتن، صندوق بهشتی جوزف پولیتزر، ۱۹۳۴)

قدیمی ترین اجداد احتمالی این بازی تاکنون حدود پنج هزار سال پیش از تمدن باستانی سومر آغاز شده است که در حال حاضر در عراق بین النهرین شکوفا شده است.

در طول دهه ۱۹۲۰، سر لئونارد ووللی، باستان شناس بریتانیا، ارواح چلدیها، خانه مقدس ابراهیم را کاوش کرد. در گورستان سلطنتی، او پنج طرح بندی بازی را کشف کرد که برخی از شبیه سازی های کمی را به تخته های تخته نرد ما تحویل می دهند. آنها ساخته شده از چوب، پیچیده تزئین شده با موزاییک از پوسته، استخوان، لاپلاس لازول، رب سیاه، و سنگ آهک سیاه و سفید در قیر، و با حیوانات و rosettes تزئین شده است.

به زودی پس از کشف ووللی، در بخش دیگری از بین النهرین باستان، باستان شناسان یک تخته بازی مشابه پیدا کردند.

این یکی کمتر از حد معمول تزئین شده بود، اما تحت هیئت مدیره، در شمع های شسته شده، دو مجموعه ای از قطعات بازی و تاس یافت شد. یک مجموعه از مردان شامل مربع های ساده سیاه و سفید، هر کدام با پنج نقطۀ لاتین تزئین شده بود؛ دیگران مربع پوسته با حکاکی و حکاکی بودند. هر بازیکن ظاهرا هفت مرد و شش تاس داشت.

هیئت مدیره تخته نرد رنسانس
تابلو چوب تخته نرد رنسانس، تا حدی حک شده و تا حدی با گلدان گردو، ساکومور، چوب مروارید، خاکستر مجارستان و گل سرخ رنگ آمیزی شده است. این اسلحه Wattenwyl (Watteville) را حمل می کند. سطح بیرونی یک برگ برای شطرنج و دیگری برای بازی دیگری تنظیم شده است؛ هر برگ توسط یک محفظه مجهز به عرب ها احاطه شده است.سطوح داخلی نشان داده شده در اینجا برای تخته نرد مرتب شده اند. (موزه ویکتوریا و آلبرت، لندن)

معرفی بازی های سایت


شواهدی وجود دارد که چندین هزار سال بعد فرعونهای مصری از بازی تخته دیگری استفاده کردند که ممکن است یک نادال در تخته نرد باشد. تابلوهای تاریخی از ۱۵۰۰ قبل از میلاد. در قبر پادشاه Tutankhamen در دره نیل و حتی در Enkomi در قبرس، و سپس یک مستعمره مصری یافت شد. یک هیئت مدیره حاوی نام ملکه Hatshepsut است، و با هیئت مدیره قطعات شیرین، نمادهای باستانی قدرت سلطنتی یافت شد. نقاشی های دیواری در بسیاری از مقبره های مصری، مردم را در حال بازی بازی می کنند، که نشان می دهد که توسط مردم عادی و همچنین اشرافیت بازی می شود.

بازیکنان Trictrac
بازیکنان Trictrac . نقاشی توسط ویلم دوستر، هلندی؛ حدود ۱۶۲۵-۳۰٫
(با اطمینان از امدادگران، گالری ملی، لندن)

هرچند بازی مصر از آنچه که به تخته نردی مدرن تبدیل شده است متفاوت است، مصری ها یک بیت از تجهیزات داشتند که ممکن است حسادت کنیم؛ جعبه تاس مکانیکی تاس در آن قرار داده شد، تکان داد و بر روی میز گذاشت.مصریان باستان مانند دیگران، بازی خود را برای پول بازی و اختراع این دستگاه برای محافظت از تقلب ها (همیشه نشانه تمدن بالاتر) است. یونانیها و رومیها بعدا این دستگاه را در نسخههای خود از این بازی به کار گرفتند.

تخته نرد بلوط تخته نرد و هیئت مدیره شطرنج از بلوط با انگشتر طلای سفید و عقیق پوشیده شده است. این غنی از عینک های عاج و طرح های اچ شده در طلا در فویل قرمز در زیر منجوق شفاف و دارای اتصالات شل است. در داخل، در سراسر مرکز، دو نوار از عاج با پانل های بیضی حاوی کتیبه است که به معنی: “هر کسی که می خواهد به بازی این بازی تخته می باید مقدار زیادی داشته باشد؛ در سال ۱۶۲۰، خداوند در یک روز بیشتر از یک پادشاهی کامل می دهد. هنگامی که من مقدار زیادی داشتم تا با همۀ مردم همراه باشم؛ اکنون که من دیگر ندارم، هیچکس روز من را دوست ندارد موفق باشید و شیشه: چقدر زود شکستن! “آلمانی؛ ۱۶۲۰ (موزه ویکتوریا و آلبرت)

اما اولین نسخه از تخته نرد کجا بود؟ ما نمی دانیم و ممکن است هرگز نفهمیم؛ حدس می زنم هند و چین، دو تمدن که بیشتر بازی ها را به ارث برده اند.

تزكی روی روی دیوار هلندی
یک حزب تخته نرد با بازیکنان قدم زدن. حکاکی بر روی ورق مسطح هلندی؛ از مجموعه ای از چاپ، Hortus Voluptatem ، توسط Crispin de Passe (1550-1643). (رادیو تایمز، کتابخانه تصویر هولتون، لندن)

هر یک از بازی ها از مهارت خالص تولید شده است. بازی هند شطرنج بود. چینی ها یک نسخه به اندازه کافی مشابه را نشان دادند تا نشان دهند که تجارت در هیمالیا باید انجام شود. اما ارتباط بین هر دو نسخه شطرنج و تخته نرد، حقیقتا کم است.

با این حال، شباهت کافی وجود دارد، بین تخته نرد و یک بازی دیگر باستانی هندی، parcheesi، به عنوان نشان می دهد که دومی به عنوان یک اجداد از راه دور ممکن است.

Parcheesi در درجه اول یک بازی چهار نفره است، بازی در یک هیئت مدیره، که در آن هر بازیکن دارای چندین مرد است. بر خلاف تخته نرد مدرن، مردان از هیئت مدیره شروع به کار می کنند (همانطور که در بازی نیروی دریایی آسی دیسکی و برخی از انواع دیگر تخته نرد نیز انجام می شود). در parcheesi بازیکن که رول دوبل باعث می شود بازی خود را و سپس طول می کشد رول اضافی؛ در بازی acey-deucy یک بازیکن که رکورد ace-deuce (1-2) آن را بازی می کند و هر دو او می خواهد، و سپس می شود رول اضافی؛ در تخته نرد یک شماره دوتایی چهار بار پخش می شود که همان دو نمایش است.

بازیکنان تخته نرد
بازیکنان تخته نرد حکاکی ون وده
هلندی؛ قرن هفدهم.
(Courtesy of کنت M. نیومن،
Old Print Shop، Inc.، نیویورک.)

هدف در پارچئزی، همانند تخته نرد، این است که تمام مردان خود را از روی تخته بردارند و در هر دو بازی یک بازیکن باید تمام مردانش را به بخش خانگی اش منتقل کند تا بتواند شروع به خندیدن کند. علاوه بر این، در هر دو بازی تنها یک مرد یا “Blot” یک ضعف است؛ زیرا حریف میتواند به این نقطه بازی کند و این مرد را از هیئت مدیره ارسال کند. و در هر دو بازی دو یا چند مرد در یک نقطه بسیار قوی هستند؛ در parcheesi حتی بیشتر از در تخته نرد، از آنجا که حریف ممکن است حتی چنین نقطه تحویل.

تعدادی از نسخه های تخته نرد در سراسر خاور دور یافت می شود. در چین بازی شوان لیو نامیده می شود. در ژاپن بازی sunoroku انجام می شود که نوار را از بین می برد. در کره ای آنها ssang-ryouk بازی می کنند؛ در تایلند، len saake یاsaka ؛ و در مالایا، tabal اصلی .

بازی تخته نرد
بازی تخته نرد هنرمند ناشناخته است
هلندی؛ حدود ۱۶۵۰ (موزه بریتانیا)بازی تخته نرد
بازی تخته نرد نقاشی توسط Adriaen van Ostade. هلندی؛۱۶۷۲٫ (موزه بریتانیا)

اما این بازی باید از اروپای غربی از دریای مدیترانه رسیده باشد. هزاران سال پس از آنکه مصری ها نسخه خود را پخش کردند، یونانی ها و یا حداقل یونانیان یونانیان یونانی، بازی فرم ایفا می کردند. افلاطون یک فرم یونانی از بازی را یادآوری می کند و به محبوبیت آن می پردازد. Sophocles اختراع خود را به Palamedes معروف می کند، که گفته می شود که در طول محاصره تروی، با بازی آن را دور زده است.هومر بازی یونانی را در ادیسه می نویسد. هرودوت ادعا می کند که لدیان آن را اختراع کرده اند.

در این و دیگر بازی های تاس، یونانی ها ظاهرا احساسات شان را در مورد خانم ها احساس می کردند، درست همانطور که ما قوی بودیم. آنها ششها را صدا می زدند که بعدا “آفرودیت” رول خوبی داشتند و آنها یک کلمه مشابه “سگ” نامیده بودند.

در رم بازی طولانی باقی مانده یکی از محبوب ترین ها در بین طوطی ها بود. این سیرک ماکسیموس را به عنوان یک سرگرمی رقابت کرد و به عنوان ورزش امپراطور شناخته شد. در حقیقت، ماشینهای Pompeii یک جدول تخته نرد را در حیاط تقریبا هر ویلا کشف کردند.

این بازی در رم سه نام داشت و ظاهرا به جای دو بازی، سه تاس داشت. این ” alea ” یا تاس نامیده می شد؛ ” tabulae “، یا جداول؛ و نام توصیفی بیشتری از ” ludus duodecim scriptorum “، بازی دوازده خط برای دوازده امتیاز در هر طرف هیئت مدیره.

گرچه جولیوس سزار ممکن است گفته باشد که ” Alea jacta est ” (وقتی که از روبیکون عبور می کند) در حال پخش است، شواهدی وجود ندارد که او بازی خاص تاس بازی کند. با این حال، امپراتورهای دیگر روم حتی یک اتاق مخصوص در کاخ خود داشت که برای دیشب طراحی شده بود. و با توجه به سوئوتونیوس، امپراتور کلودیوس خیلی علاقمند به بازی بود که او روی آن کتاب نوشت – و یک میز روی ارابه خود گذاشته بود تا بتواند در سفر سفر کند!

نسخه خطی قرون وسطی
نور از یک نسخه خطی قرون وسطایی نشان دادن یک بازی شبیه به تخته نرد است. (موزه بریتانیا)

همچنین سوابقی وجود دارد که می گوید Domitian یک بازی کارشناس بود – و آن کالیگولا تقلب بود. و گزارش ها، خیالی یا غیرقابل پیش بینی وجود دارد که مارک آنتونی با اسکورپوراتو لوودودوسیم را با کلئوپاترا بازی کرد.

ظاهرا برخی از رومیان مجرب نیز از این بازی برای پخش نسخه کلاسیک پوکر نوار استفاده کرده اند. شیشه ای رنگارنگ وجود دارد که نشان می دهد یک مرد جوان و یک دختر در مقابل هیئت مدیره تخته نرد است. آنها تقریبا لباسهایشان را میپوشند، و در اطراف کف تکههای لباس هستند. کتیبه ” Devincavi ” به معنی “من فکر می کنم من شما را مورد ضرب و شتم”.

تخته نرد بلوط
تخته تخته تخته نرد بلوط، روکش شده با زیتون lignum و دیگر جنگل ها، متشکل از دو بخش جانبی از طراحی مشابه است. دو طرف هیئت مدیره با پانل های lignum vitae تزئین شده اند و داخل، نشان داده شده در اینجا، به طور مشابه تزئین شده است؛ فضاهای مثلثی متناوب (نقاط سیاه) دارای آبنوس هستند. نشان داده شده در جلوی هیئت مدیره، ده نفر از سی و دو نفر (که معمول نیستند) سیگنال های همراه با ساتنوبار هستند که شانزده رنگ سیاه هستند. همه آنها بر روی هر صورت با یک روزت حک شده اند. هلندی؛ نیمه دوم قرن هفدهم. (موزه ویکتوریا و آلبرت)

گفته می شود Nero، در میان دیگر عبارات دیگر، این بازی را تا آنجا که معادل ۱۵،۰۰۰ دلار در یک نقطه است.گزارش شده که امپراتور کاموداس قصر امپراتوری را به یک کازینو قمار بزرگ تبدیل کرده است. در واقع، ضبط شده است که در یک لحظه او به شدت از دست دادن بود که او مبلغ زیادی را از خزانه امپریالیست به ارمغان آورد، به ظاهر به منظور تامین مالی یک سفر به استان های آفریقایی، به سرعت به جداول برگشت و هر سنت را از دست داد.

در Pompeii یک نقاشی دیواری جذاب در دو صحنه به تصویر کشیده شد. در ابتدا، دو بازیکن در مورد یک بازی در حال پیشرفت استدلال می کنند؛ دوم، یک مسافرخانه را نشان می دهد که دو مخالف مبارزه را از استقرار خود بیرون می آورد. بنابراین ظاهرا این بازی توسط رومیان معمولی و همچنین اشرافیت لذت می برد.

تخته نرد
هیئت مدیره تخته نرد با ستون های مخروطی و اسب های دریایی تزئین شده است.
هر یک از شش ماهنامه با یک گلدان تزیین شده است.
آلمانی (Eger)؛ اواخر قرن هفدهم

پس از تاسیس مسیحیت، بازی در رم ادامه پیدا کرد. اسلب سنگ مرمر در میان مصنوعات مسیحی در رم یافت شد که در آن هیئت تخته نردی حک شده بود؛ در مرکز یک کوه یونانی است و یک کتیبه وجود دارد که تقریبا به معنای “خداوند ما عیسی مسیح کمک می کند و پیروزی را به او می دهد اگر اسم نام خود را وقتی که رول تاس، آمین”.

لژیونهای رومی باید با اروپا به اروپا سفر کنند. اما به جز این واقعیت که این نام در بریتانیا به عنوان «جداول» زنده ماند، به نظر نمی رسد که سرزمین های فتح شده رم، بلافاصله پذیرفته شوند. به نظر می رسد بازگشت صلیبیونیست ها به طور موثر در سراسر اروپا پخش شده است.

تخته نرد و تخته شطرنج تخته نرد و شطرنج، ساخته شده از جنگل های رنگی مختلف با کتیبه های سوخته. هیئت مدیره تخته نرد داخلی، نشان داده شده در اینجا، با گروه های شتر و ارقام تزئین شده است، با حصار های رنگی در تسکین مردان در بازی های مختلف هم مرز است. آلمانی (Eger)؛ حدود ۱۶۶۰٫ (موزه ویکتوریا و آلبرت)
تخته نرد و تخته شطرنج

حداقل یک نوع تخته نرد در خاورمیانه مدتها قبل از جنگ های صلیبی بود. منبع ممکن است سمور باستانی، مصر، هندوستان یا همه اینها باشد، اما این بازی که صلیبیون در میان سارایسن ها با آن مواجه بود – و با مشتاقانه پذیرفته شد –ناد یا ناد شییر نامیده شد.

اعراب این بازی را از ایرانیان آموختند و به نظر میرسید آن را به نام اردشیر بابکان از سلسله ساسانیان امپراطوری باستانی ایران که گفته شد آن را اختراع کرده بود نام برد.

تزكی كردن
این حکاکی یک تمثیل سیاسی است: مسیحی IV پادشاه دانمارکی و Axel Oxenstierna صدراعظم سوئد در زمینه حقوق گمرکی در Öresund (تنگه دانمارک و سوئد) بازی می کنند. پس زمینه سیاسی روابط تنگاتنگ بین دانمارک و سوئد در اوایل قرن هفدهم است. در پس زمینه به راست، قلعه دانمارکی Kronborg برچسب گذاری شده است؛ در سمت چپ Hälsingborg شهر سوئد. کلاه در قطب “آزادی طلایی” را نشان می دهد. هلندی؛ اواسط قرن هفدهم (موزه Statens Sjöhistoriska، Stockholm)

معرفی بازی های سایت

با استفاده از دو تاس به جای سه رم، بازی بر روی یک پارچه چینی که شامل دوازده تقسیم مربوط به ماه خورشیدی سال فارسی بود، انجام شد. تعداد کل مردان و یا موها مربوط به تعداد روزهای ماه ماه بود. نیمی از شمارنده ها سیاه و سفید و نیم سفید بود، زیرا در نیمه ماه شب تاریک بود و در نیمه دیگر شب ها به رنگ ماه روشن شد.

اسامی هفت امتیاز در این بازی غالبا نشانگر بود: کاد (کمیت)، زیود (رشد)، ساتاره(ثروت، پرده یا حجاب، یا ستاره)، هزاره(هزاران)، خانۀ گیر (صاحب خانه یا اتاق) )، Tawil (بلند یا بلند) و Mansubah(طرح، طرح یا بازی).

به نظر می رسد نسخه های اولیه تخته نرد در بریتانیا محبوبیت داشته باشند. گرچه بازی در زمان آنگلوساکسون شناخته شده است و در لغت نامه های قدیم انگلیسی قرن های هشتم و نهم ذکر شده است، محبوبیت آن به شدت از جنگ های صلیبی به وقوع پیوسته است.

شاهزادگان سلطنتی فرانسه
سه شاهزاده سلطنتی فرانسه بازی trictrac؛ پدرشان، دافین، تماشا می کنند. نقاشی توسط Bonnart، پاریس، ۱۶۹۳٫

در حقیقت این و دیگر بازی های قمار با سربازان مسیحی در ارتش ریفارد Lion-Hearted بسیار محبوب بودند زیرا او و متحدش، فیلیپ فرانسه، در جنگ ۱۱۹۰ در جنگ عثمانی سوم، اقدام مشترک را صادر کردند. به گفته مورخ یوسف Strutt، کتاب خود را که در سال ۱۸۴۱ منتشر شد، ورزش و سرگرمیهای مردم انگلستان :

“هر شخص در ارتش زیر سطح شوالیه را از هر نوع بازی برای پول ممنوع می کند: شوالیه ها و روحانیون ممکن است برای پول بازی کنند، اما هیچ یک از آنها مجاز به از دست دادن بیش از بیست شیلینگ در یک روز کامل نیستند و شب تحت مجازات ۱۰۰ شیلینگ، به اسقف اعظم در ارتش پرداخت می شود؛ دو پادشاه دارای مزیت بازی کردن برای آنچه که آنها راضی بودند؛ اما خدمتگزاران آنها به مجموع ۲۰ شیلینگ محدود شدند؛ و اگر از آنها فراتر رود، آنها سه روز از طریق ارتش برهنه شدند. “

برادر ریچارد، پادشاه جان، همچنین دوست داشت بازی کند، که در حال حاضر نام انگلیسی آن “جداول” را بعد از tabulae رومی دریافت کرده است .پادشاه جان جانشینان دادگاه خود را برای مقاصد مدیترانه ایفا کرد، اگر او از دست داد، این مبلغ با احتیاط در رکورد هزینه های روزمره او مشخص شد.

بازیکنان Trictrac
بازیکنان Trictrac . نقاشی توسط دیوید تنیسر جوان (۱۶۱۰-۱۶۹۰). فلمینی؛ اواسط قرن هفدهم (با اطمینان از امدادگران، گالری ملی، لندن)

این بازی یک بازی محبوب در کلاس های بالا در اروپا در طول قرون وسطی باقی مانده است. رابرت لکسوس قرن سیزدهم میلادی نشانگر شوالیه هایی است که “جداول میز” را بازی می کنند و در Song of Roland مشابه است .

جداول از طبقات بالا در سراسر جامعه قرون وسطی در اروپا گسترش یافته است. Innkeepers مشتریان را با ارائه تخته، مردان و تاس خود جذب کرد، ظاهرا هیئت قرون وسطی آن دو برابر اندازه شطرنج معمولی بود و مردان بزرگتر از دیسک های مدرن ما بودند.

حکاکی فلمادر
حکاکی تاريک فلمادري که نقاشي اروپايي را به نمايش گذاشته است، به نمايش مي گذارد. قرن هفدهم. (Bibliothèque Nationale، پاریس)

کلیسای، که البته هیچ نوع قمار را تایید نکرد، جنگی طولانی و طولانی را علیه بازی محبوب انجام داد. در سال ۱۲۵۴، لوئیس IX فرانسه (سنت لوئیس) بازی را به مقامات دادگاه خود منع کرد و ممنوعیت را برای همه افرادش تمدید کرد. یکصد و پنجاه سال بعد اسقف اعظم تورنی مشغول تعقیب قضایی بودند که مردم بازی می کردند. مدارس بولونیا تصمیم گرفتند که کانون های کلیسایی به شطرنج اعمال نمی شدند – اما جداول هنوز با ” inhonesti ludi ” (بازی های نادرست یا غیرقابل انکار) طبقه بندی می شدند و تلاش برای سرکوب آن تا پایان قرن پانزدهم ادامه داشت.

تا آن زمان، شهرها در فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس و هلند جداول از محکومیت شهرداری تا زمانی که سهام کوچک نگهداری می شد، معاف می شدند. با این حال، بازی همچنان دانشجویان دانشگاه و کارآموزان تجارت خود را ممنوع کرده است.

یک دانشمند علمی، HJR Murray، حداقل بیست و پنج نوع مختلف “جداول” که در قرون وسطی در نقاط مختلف اروپا بازی کرده اند، کشف کرده است. در مقاله ای درباره “بازی قرون وسطی تخته نرد”، او نوشت:

در اسپانیا و انگلستان، امپراتور بازی، یابازی انگلیسی ، به عنوان میزبان اصلی در جداول، در آلمان، در کشورهای پایین و کشورهای اسکاندیناوی verkeer یا کوترا برجسته است . … Testa بازی اغلب در ایتالیا بازی کرد. … در فرانسه، trictrac، که شباهت خاصی به لوک اسپانیایی دارد ، از حدود ۱۵۰۰ رسیده است.جالب ترین این بازی ها امپراتور است ، چرا که هر دو در اسپانیا و انگلستان شرایط خاصی برای راه های مختلفی برای برنده شدن در مقایسه با تمایزی که در تخته نرد مدرن بین برنده، قهرمان و تخته نرد وجود داشت، وجود دارد. در اسپانیا، مسدود کردن ۶ امتیاز متوالی به براتا برنده شد؛ در انگلستان دو برنده خاص به نام للتپولینگ و لوچینگ وجود داشت .

شطرنج و تخته نرد
گفته می شود این مجموعه شطرنج و تخته نرد متعلق به ساموئل پپیس، هدیه ای از جیمز دوم است. شمشیرهای شطرنج و تخته نرد از عاج سبز و سفید و هیئت مدیره برای هر دو بازی استفاده شده است. این مجموعه احتمالا نشانه ای از امتیاز پادشاه برای کار پپیس برای دولت بود؛ آن را از طریق خانواده Pepys Cockerell تحویل داده شد. انگلیسی؛ اواخر قرن هفدهم (با احترام از امدادگران، موزه لندن)

ما معتقدیم، آقای ماری، با اشاره به “تکان دادن”، ممکن است تخته های تخته نرد و کریبج را اشتباه گرفته باشد. اگرچه کریبج بازی کارت است، نمره با حرکت دادن حلقه ها در اطراف هیئت مدیره به عنوان نقاط ساخته شده نگه داشته می شود. اولین مردی که ۱۲۱ گلزنی را به دست آورد، و اگر پیروزی پیشرفتهتری از حریف او هنوز به سمت صفحه اصلی نرسیده باشد (آخرین ۳۰ سوراخ)، بازنده در سمت چپ و یا “لرزان” باقی مانده و دو برابر سهامش را از دست می دهد .

این هیئت مدرن در اوایل قرن چهاردهم به تصویر در اروپا ظاهر می شود و پس از آن به طور گسترده ای در سرتاسر قاره به عنوان بازی رشد و گسترش یافت. تابلوهای بسیار گرانبها از این دوره، و حتی دکوراسیون کلیسا – بعضی از کاخ های قرون وسطی آلمان شامل تصاویر تخته تخته نرد است. و بسیاری از رساله ها و نسخ خطی روشن برای توضیح بازی وجود داشت.

بازیکنان Trictrac
بازیکنان Trictrac . نقاشی توسط ل نین. فرانسوی؛ اواسط قرن هفدهم (لوور)

تاریخ و ادبیات انگلیسی پر از مراجع به جداول و بعدا تخته نرد است. یک کتاب انگلیسی قرن چهاردهم، در لاتین، چندین ” تابلوهای تبلیغاتی لودوی ” را شرح می دهد . در اینجا یک تنوع جالبی است که توسط استروت ترجمه شده است:

روش های زیادی برای بازی در جداول با تاس وجود دارد. اولین و طولانی ترین بازی انگلیسی،Ludus Anglicorum است که به این ترتیب انجام می شود: کسی که در کنار هیئت مدیره مشخص شده ۱-۱۲ نشسته است، پانزده مرد در بخش [نقطه] مشخص شده است و ۲۴ کسی که در سمت مشخص شده ۱۳-۲۴ قرار دارد، دارای تعداد مشابهی از مردان در قسمت اول است. آنها با سه تاس بازی می کنند و یا با دو (اجازه می دهد همیشه یک رول از ۶ برای یک تاس سوم). سپس فردی که در ۱ تا ۱۲ نشسته است باید تمام مردانش را از طریق ۲۴ پله از ۲۴ به ۱۹، از ۱۸ به ۱۳، و از ۱۲ به ۷، به بخش ۶-۱ ببرند، و سپس آنها را کنار بگذارد حریف باید همان را از ۱ تا ۷، از ۱۲ تا ۱۸، به داخل محفظه ۱۹-۲۴ انجام دهد؛ و کسی که همه مردانش را می کشد، فاتح است.

میز بازی لوئیس XV یک میز بازی لوئیزی XV با هیئت مدیره تخته نرد مخفی.سطح بازی (نمایش پایین) دارای آبنوس است، با نقاط عاج رنگ شده. این میز در ماهون قرمز به صورت روکش شده است، لبه در برنج تزئین شده است، و پاها در برنز ریز ریزه می شوند .

جدول غیرمعمول است که بالا (نمای بالا) با یک لبه پایین تر ساخته شده است، بنابراین قطعه ممکن است به عنوان یک دفتر (میز تخت) استفاده شود. کمربندی ها در هر طرف میز قرار می گیرند، و سمت راست با محفظه هایی برای جوهر، سنگ شکن و لوازم جانبی نوشتن قرار می گیرد.

ساخته شده در پاریس، حدود ۱۷۵۰٫ (برادران Dalva، شرکت، نیویورک. عکس های Helga Photo Studio.)

میز بازی لوئیس XV

همان رساله برای توصیف سایر تغییرات جداول، از جمله Paume Carie ، با دو تاس و چهار بازیکن بازی می کند.

Chaucer به بازی در The Canterbury Tales اشاره می کند : “آنها داوین، و آنها در ches و جداول pleyen. Spenser اشاره به آن در The Faerie Queene ، و در کارهای عشق شکسپیر از دست دادهاست Biron می گویند:

“این میمون از فرم است،
مسیح نیکس
وقتی که او در میز بازی می کند،
تاس را ترک می کند
در شرایط شفاهی. “

گیم بورد
Gameboard ، یک حکاکی آلمانی قرن هجدهم. افسانه می نویسد: “هرکسی که” تکتیل “را بازی می کند، مشتاق پیروزی است و هر کسی که با زنان بازی می کند، بهتر است تمام عقل خود را حفظ کند.” (Courtesy of Kenneth M. Newman، Old Print Shop، Inc. نیویورک.)

در سال ۱۵۷۹ جان نستبروک رسالهی دلسوزی را که به وسیله حروف الفبا و نویسندگان باستانی ادعا می کند “بازی های بیکار” در روز سبت منتشر می کند. “او اصلا کلمه خوبی برای گفتن در مورد بازی ما نیست، یا حداقل او را محکوم می کند ستایش ضعیف: “بازی کردن در جداول بسیار قابل تحمل است (اگر چه در همه جهات غیر قابل قبول است) از تاس و کارت، برای آن partlie به شانس، و partlie به industrie از ذهن است.”

هفتهنامه نمونه ای
یک هفتهنامه “هفتگی خبر” از اواسط قرن هجدهم، در اینجا با استفاده از یک بازی تری تراک، به طرز تمثیلی، تصویری پیچیدگی و غیرقابل پیش بینی سیاست قدرت اروپایی را نشان می دهد. بازیکنان و ناظران برچسب “انگلیسی”، “فرانسوی”، “هلندی”، “باواریا” و غیره هستند. فلمینی؛ قرن هجدهم. (Bibliothèque Nationale، پاریس)

حداقل Northbrooke به رسمیت شناخته بود که جداول بازی مهارت بود، و شاید نگرش او بیشتر لیبرال بود از آن به نظر می رسد، از آنجایی که تا همین اواخر ۱۵۲۶، کاردینال والی تصمیم گرفت که تمام جداول، تاس، کارت ها و کاسه ها غیرقانونی بوده و باید سوزانده شوند.

با این حال، از آنجا که مردم هر دو خشونت آمیز و مجرب هستند، بعضی از صنعتگران تخته تخته نرد را به عنوان کتاب ها تعبیه کردند – داخل تاس، مرد و جعبه تاس بود.

این بازی همچنان در دادگاه های سلطنتی، حتی در اسکاتلند، شکوفا شد. جیمز اول، معتقد است که آخرین شب زندگی خود را قبل از قتل او در سال ۱۴۳۷ گذراند، “در خواندن با ملکه و نجیبان و بانوان دادگاه او، و در بازی در شطرنج و جداول.”

در ۱۴۷۹، جداول به نوبه خود تغییر یافتند. زمانی که دوک آلبانی برادر جیمز سوم اسکاتلند در قلعه ادینبورگ محدود شد. یک شب او کاپیتان گارد را به شام ​​دعوت کرد و آنها یک شب نوشیدن، آواز خواندن و بازی در میزها را صرف کردند. صبح اسیر سلطنتی ناپدید شد و زندانی او مرده بود.

این بازی همچنان یکی از محبوب ترین ورزش ها در میان Elizabethans است. یک نسل بعد پادشاه جیمز I از انگلستان در کتاب مسیحی کینگ به سوی خدا مشاهده کرد که کتاب هدایتگرانه اخلاقی او برای بزرگترین پسر وی، هنری، پادشاه آینده نوشته شده است: “برای نشستن و یا مسجد خانه – از آنجا که ممکن است آنها بارها عرضه ریمل، که در حال غرق شدن است، به حق بیهودگی فاسد واجد شرایط خواهد بود – بنابراین من با مذاهب برخی از مردان آموخته ای از سن ما موافق نیستم که کرید، تاس و غیره بازی های خطرناک را ممنوع کنند؛ وقتی آن هوا و هوای طوفانی است، سپس می گویم، ممکن است شما در کارتس یا جداول بازی کنید. “

میز trictrac فرانسوی
بازتولید مدرن یک جدول فرانسوی فرانسوی دوره لوئیس XVI، با یک نردبون مهر و موم شده (در سمت راست پایین نشان داده شده است). ساخته شده از چوب ماهون، با دو اسلای شمع و چهار جعبه. سرنشین برگشتی که جلد تخته نرد را پوشش می دهد با چوب کریستال و ساتن وود برای یک شطرنج در یک طرف (در جدول نشان داده شده است) و با رنگ سبز برای کارت ها یا نوشتن روی دیگر (سمت راست بالا) تزریق شده است.(توزیع کنندگان Loyds، نیویورک.)

و ظاهرا این بازی همچنان در میان قوم کمتر، در منصفانه و همچنین آب و هوای فویل و طوفان، شکوفا شد. رابرت بورتون در «Anatomy of Melancholy » یک دید کلی از ورزش قرن هفده را ارائه می دهد: “تفریحات عادی ما در زمستان، به عنوان کارت ها، جداول، تاس، بیل، تخته شطرنج …”

هیئت مدیره تخته نرد انگلیسی
هیئت مدیره تخته نرد انگلیسی قرن هجدهم، از چوب ماهون با چوب جنگلی و تزئین شده با پانل های افرا و یو. این پانزده عاج و پانزده مرد آبنوس دارد. آن را در مجموعه ای از ارل های Onslow بود تا خانه خود، Clandon پارک، به اعتماد ملی بریتانیا داده شد. (اعتماد ملی، پارک کلندون. عکس های سبک های دادللی.)

با توجه به دیکشنری جهانی آکسفورد، اولین کاربرد ثبت شده کلمه “تخته نرد” در سال ۱۶۴۵ بود. HJR Murray، در تاریخ بازی های تخته ای دیگر غیر از شطرنج، می گوید که تخته نرد، شکل مدرن جدول ها، در ابتدای قرن هفدهم در انگلستان اختراع شد.

دو تفاوت بین تخته نرد و جداول که موری لیست ها اندکی اندک اما بسیار جالب است: در تخته نرد (۱) doubts در حال حاضر دوبار بازی می شود، و (۲) بازی سه گانه یا تخته نرد، معرفی شده است و تعریف شده است: “هنگامی که برنده همه مردانش قبل از حریف خود، تمام مردان خود را به خانه یا میز تحریر خود حمل کرده است. “این بیشتر شبیه ماجرا ما نسبت به بازی سه گانه ما است، اما در حال گرفتن آن است!

جداول هنوز نام معمول تر مورد استفاده در قرن هفدهم بود. سموئیل پپیس، در ۲۱ سپتامبر ۱۶۶۵، در دفتر خاطرات خود نوشت: “من شب قبل به لرد برونکر رفتم و آنجا با او و معشوقه اش نشسته بودم. … از آن جا، پس از از دست دادن تعداد شرط بندی در جداول، ما راه می رفتیم. “

سیزده سال بعد، ساموئل باتلر در نبرد خود با عنوان “Hudibras” ، که در اولین بار از این واژه در ادبیات انگلیسی استفاده می شود، به نجوم اشاره کرد .

تصاویری از کنی میدوث
تصاویری از کنی میدوث از تخته نرد GF Pardon : تاریخ و تمرین آن ، اولین بار در سال ۱۸۴۴ در لندن منتشر شد.

تعدادی از منابع ممکن برای کلمه “تخته نرد” وجود دارد. به عنوان مثال، در وهشیار باچ به معنی کوچک است و cammaun به معنای نبرد است. اما از آنجایی که در بسیاری از نسخه های اولیه بازی، بازیکنان با همه مردان از هیئت مدیره شروع به کار کردند، یک منبع جالبتر اما قابل اعتمادتر ، Middle English است: باک به معنی باز است، یعنی بازی یعنی یعنی یک بازی که در آن (۱) شما می خواهید بازگشت به خانه و برگشت دوباره از هیئت مدیره، و (۲) شما ممکن است مجبور به عقب (به نوار) ​​و شروع به بیش از. یا شاید آن را به سادگی از این واقعیت بدست آورد که بیشتر شطرنج برای تخته نرد در پشت مشخص شده است.

یک نوشتار تاریخی بیش از یک قرن پیش اشاره کرد که “در شروع قرن هجدهم، تخته نهایی بسیار سرگرم کننده بود و در اکثر اوقات توسط بسیاری از افراد باشکوه و به ویژه روحانیت به دنبال او بود.” در حقیقت، این بازی بسیار محبوب بود در بین روحانون همکار خود که دین سوئیفت یک بار به دوستانش در کشور توصیه کرد، با زبان چک، به مطالعه بازی “که او ممکن است در دوستانه است، که در حال بازی شرایط با رؤسای. … “

و مطمئنا بحث در مورد بازدیدها از حل و فصل ساده تر از اختلافات در مورد دهم از سر راجر د Coverley – که زمانی که او می خواست از دانشگاه به دست آوردن یک سرپرست تقوا و شهری، به کوتاهی یک وزیر مسیحی، شرط بندی کرد که او “باید چیزی در مورد تخته نرد “سر راجر، البته، مرد آهنین ایالتی آدیسون و استیل بود، که سوء استفاده از خوانندگان ” تماشاچی “را سرگرم کرد.

و در سال ۱۷۳۵ Soame Jenyns آیتم زیر را تشکیل داد:

در اینجا شما همیشه ملاقات خواهید کرد
خوش آمدید، هر چند هیچ درمان؛
خانه ای که در آن آرام درب را نگهبانی می دهد
عادات روستایی روستایی دود، نوشیدن، و سر و صدا؛
کتاب های انتخابی، اسب های امن، مشروب های سالم
بیلیارد، تخته نرد و وکیل.

نویسندۀ دیگر با ناتمک خلوص ناقص اعلام شده “یک انودین برای نقرس، روماتیسم، شیطان پرتقال یا طحال زرد” است. یک فریبکارانه تر و به همان اندازه نادرست تصریح کرد که “از زمان بسیار قدیم، تخته نرد، جایگاه اصلی را در بین نخبگان برگزار کرده است از بازی های محبوب این تا کنون یک بازی برای کلاس های بالاتر بوده و هرگز توسط افراد تحصیل کرده هیچ گاه از بین نرفته است. “

البته هیل، رساله ای درباره بازی که اولین بار در سال ۱۷۴۳، سال بعد از کتابش در مورد ویستر، منتشر شد.

در طول قرن نوزدهم، علاقه به بازی تا حدودی کاهش یافته است، هرچند هنوز در ابتدای قرن، منابع ادبی وجود دارد. سر والتر اسکات، یکی از مدترین زمان خود، یک بازیکن مشتاق بود، و لرد بایرون در دان خوان نوشت: “مانند یک هیئت بسکتبال، این محل با سفید پوستان و سیاه پوستان بود”.

در اواسط قرن نوزدهم، یک مورخ بازی ها به نام جورج فردریک پدون کتابی را در تخته نرد نوشت (که در سنت بزرگ هیل به آن اشاره شده است، کتاب او سال بعد پس از نوشتن یک مطلب بر روی ویستر ظاهر شد).

یک نزاع در تخته تخته نرد
تغییر در جدول تخته نرد توسط ویلیام هگارت، در صحنه های خانه قهوه برتون .
انگلیسی؛ ۱۷۳۰-۴۰٫ (موزه بریتانیا)

در آن او تلاش شجاعانه، بی رحم و معمولی ویکتوریا برای فروش بازی به کلاس های متوسط ​​انجام داد.در این بیانیه به ویژه الهام بخش، در پروسه خود بی نظیر است:

شرایط فنی تخته نرد ممکن است درس های ارزشمندی را آموزش دهد. … در بازی، مناسب است که “مردان خود را به میز خود بیاورید”، و تا آنجا که ممکن است سریع آن را انجام دهید؛ که مهمان نوازی را می آموزد، به عنوان شامپاین خود شگفت انگیز است.”پوشش مرد شما” یکی دیگر از maxim؛ که نشان می دهد محافظت باید به ناخوانا داده شود، لباس او به او “که پیچ و تاب و looped و پنجره ” خواستار پرداخت چنین تحریم های خیریه؛ علاوه بر این، با کاهش تشویق تولیدکنندگان، میزان کمبود فقرا را کاهش می دهد و به اقتصاددانان سیاسی اجازه بهبودی بهتر را می دهد.

میز روی صندلی مارگاریتا Sheraton
میز “صاف” بارانی Sheraton mahogany، بالا کشویی پنهان تخته تخته نرد.
انگلیسی؛ حدود ۱۸۰۰٫ (مالت و پسران [Antiques]، Ltd.، London.)میز بازی Regency گل رز
میز بازی ریجنسی گلدان، آسانسور، پنهان کردن تخته نرد خوب، بر روی متقاطع غیر معمول با غنی سازی گوگرد.
انگلیسی؛ ۱۸۱۱-۳۰٫ (مالت و پسران [Antiques]، Ltd.، London.)

“به همان اندازه که می توانید خانه را به خانه برسانید، خانه را شاد می سازید” و نشان می دهد که بازگشت حتی از صحنه های جشن بیشتر می شود، تا چشم ها را روشن کنید که چنین بازدهی روشن تر از ناهنجاری هایی است که توسط آن دوست و منتظر می ماند .”بازگشت” اغلب در تخته نرد صحبت می شود، و باید تلاش از سرگردان از مسیر معقول، درمرحله دوم اشتباه گرفته شده است.

با وجود آقای پدرون (که عاقلانه کتاب خود را تحت نام کاپیتان ردون کراولی منتشر کرد)، این بازی مورد علاقه ی کالج های بالغ انگلیسی باقی مانده بود و در قرن نوزدهم در بسیاری از باشگاه ها و خانه های کشور بازی شد.

گرچه احتمالا در انگلیس کمتر محبوب است، تخته نرد در ایالات متحده از قرن هفدهم بازی کرده است. توماس جفرسون اغلب بازی کرد – از جمله در سه هفته قبل از ۴ ژوئیه ۱۷۷۶، در حالی که او در حال آماده سازی اعلامیه استقلال بود. او یک نوت بوک از هزینه های خود را نگه داشته است، و در میان نوشته های این دو:

از دست رفته در تخته نرد ۷/۶٫
برد ۷/۱/۳ در تخته نرد.

رکوردها از اواسط قرن نوزدهم باقی مانده است که نشان می دهد حداقل یکی از قماربازان قایقرانی می سی سی پی یک تخته نرد قابل حمل برای قربانیان پشم گوسفند را در اختیار ناتهزز مشهور قرار داده است .

در فرانسه بازی همچنان به نام تریک تراک نامگذاری شده است، نام آوایی برای صدای ساخته شده به عنوان مردان در اطراف هیئت مدیره اصلی چوبی منتقل شد. یک نویسنده فرانسوی قرن هجدهم متوجه شد که “تراک تراک یک بازی است که توسط مردان و دانشمندان قدیمی انجام می شود”، گرچه در دادگاه پاریس آن را اغلب بازی کرده و به عنوان بازی نجوم و تمایز در نظر گرفته شده است.

اتاق نیویورک 1810
یک اتاق معمولی نیویورک در حدود ۱۸۱۰، در موزه شهر نیویورک. جدول تخته نرد در مرکز این است که از چوب ماهون ساخته شده است و توسط Charles-Honore Lanuier ساخته شده است، که در ۱۸۰۳ تا ۱۸۱۹ در نیویورک کار کرده است.
مبلمان دیگر در اتاق توسط Duncan Phyfe یا به آن اختصاص داده شده است.
هدیه خانم هری هورتون بوکارد. (موزه شهر نیویورک. عکس های A. Tennyson Beals.)

نجیب زاده معمولی سلطنت لوئیس XIII به عنوان بازی تری ترا در یک سینه با فرش شرقی که در آن هیئت مدیره استراحت داشت، توصیف شد. و در سال ۱۶۸۲، لو Mercure آپارتمان های جدید خورشید کینگ را در ورسای توصیف کرد، که در آن کشف شد: “یک جدول پنجگانه، یک مربع، یک مثلثی – که توسط پادشاه و ملکه مورد استفاده قرار گرفت. همه با مخملی سبز و گلدوزی طلایی پوشیده شده و با شمعدان نقره ای پوشیدند. ”

کابینت چوب
کابینت چوبی طراحی شده توسط ویلیام موریس. پانل های درب، نقاشی شده توسط Pre-Raphaelite Burne-Jones، یک بازی تخته نرد را نشان می دهد. انگلیسی؛ اواخر قرن نوزدهم. (موزه هنرهای متروپولیتن، صندوق راجرز، ۱۹۲۶)

یک قرن بعد، در دوران لوئیس XVI و ماری آنوئینت، جداول مخصوص تری کریستال طراحی شده در خانه اشرافیت فرانسوی ظاهر شدند.

جدول tric-trac شبیه یک میز کوچک کوچک بود.این مرکز توخالی بود و خود بازی را شامل می شد. در طرف، سوراخ های کوچکی برای نگه داشتن پرچم عاج یا نقره ای که نقاط را نشان می دادند ساخته شده بود. برای تکه ها، تاس و فنجان تاس وجود دارد و بالای آن با احساس برای بازی کردن کارت ها در یک طرف پوشیده شده بود و دیگری دارای یک صفحه شطرنج یا چرم بود که به عنوان یک میز استفاده می شد.

این جداول فوق العاده پیچیده بود، تزئین شده با مواد گرانبها، و یک جدول گفته می شود متعلق به ماری آنتوانت به ارزش ۲۳۸،۰۰۰ فرانک در طلا.

ایتالیایی ها این بازی را ” tavole reale ” نامیده اند و ” جداول ” اسپانیایی به نمایش در می آیند ؛ هر دو به معنای “جداول سلطنتی” هستند. گفته می شود اسپانیایی ها بازی را از فاتحان موروی خود آموخته اند.

در آلمان نام فرانسوی “tric trac” به طور کلی پذیرفته شد. یک کتاب در مورد بازی های باستانی منتشر شده در سال ۱۸۹۲ به شرح زیر و نه گیج کننده از چیزی به نام تخته نرد آلمانی:

میز بازی آمریکایی
میز بازی آمریکایی قرن هجدهم (هیئت مدیره ترکیب تخته نرد و شطرنج) ساخته شده از روکش چوب ماهون بر روی راش. نیویورک؛ حدود ۱۷۶۵-۷۰٫ (موزه هنرهای متروپولیتن صندوق راجرز، ۱۹۳۷)

بخش ورودی و صفحه اصلیبرای هر دو بازیکن معمول است. تقسیم ورودی باید او یا قسمت تقسیم سمت راست یا بخش تقسیم سمت چپ باشد.قطعه ها توسط پرتاب ها وارد می شوند، و قبل از اینکه هر بخش را وارد کنید، باید تمام قطعات را وارد کنید.

پس از بازی کردن این دوبلکت ها، بازیکن پس از بازی کردن دوتایی ها، دوپینگ های زیر را بازی می کند که همواره تکمیل کننده هفت هستند. او باید فراموش کند که این کار را انجام دهد یا نباید قادر به انجام این کار باشد، حریفش می گوید – “من بازی می کنم”، یا هر کدام از این شماره ها ممکن است.

در پرتاب ۱، ۲، بازیکن می تواند برای هر دوگانگی انتخاب کند: اما باید او را فراموش کرده به انجام این کار، حریف خود را ممکن است بگوید – “من بازی خود را doublets.” اما این باید پس از پرتاب تاس خود را، اما نه بالا بردن جعبه تاس

جدول تخته نرد قابل حمل
جدول تخته نرد های قابل حمل استفاده شده توسط یک قمار باز قایق آمریکایی، که تجارت تا خود کردند، با عبور و پایین رودخانه Missippi در معروف نچیز در قرن ninteenth. (موزه دولتی لوئیزیانا.)

این یک بازی سرگرم کننده است، نه صرفا از فرکانس گرفتن، به علت قطعاتی که همه در همان مسیر حرکت می کنند، بلکه از یک بازیکن مجاز است که بازی کند هرچند که حریفش نمیتواند بازی کند. و همچنین هر حریف خود را فراموش کرده است به بازی. این بازی بسیار طولانی تر از تخته نرد معمولی است و نوسانات بازی بسیار بیشتر است و موجب هیجان بیشتر می شود.

نسخه های بازی در هر کشور اروپایی پخش می شوند. به اصطلاح تخته نرد روسیه، که در دایره المعارف بریتانیکا توصیف شده است، به نظر می رسد به طرز شگفت انگیزی مانند تخته نرد آلمانی است:

همه سنگها، از ابتدای هیئت مدیره هستند، و در همان جدول وارد میشوند و همزمان به همان میز اصلی میزبانی میشوند. گزینه های مختلف به عنوان قوانین دیگر متفاوت است. اولین سنگ وارد شده ممکن است پس از آن منتقل شود، یا دو نفر باید قبل از حرکت وارد شوند. در هر زمان ممكن است خونریزی شود. معمولا قبل از اینکه هر بازی دیگری قانونی باشد، باید دوباره آن را دوباره وارد کنید.

جدول تخته نرد مدرن
یک تخته مدرن مدرن که در چرم سفید پوشیده شده است. هیئت مدیره از نقاط سیاه و سفید در یک پس زمینه سبز تشکیل شده است، همه چارچوب های دیوانه وار. طراحی و اجرا توسط کارل اسپرینگر. (کارل اسپرینگر، آموزشی ویبولیتین، نیویورک. عکس هاوارد گریف.)

Doublets دو برابر بیش از دو بار استفاده می شود، همراه با doublets در چهره های مخالف (چهره های مخفی از یک مرگ کل هفت)؛ گاهی اوقات ممکن است دوطرفه های مخالف برای اولین بار استفاده شوند، و گاهی اوقات کاستور ممکن است پس از پرتاب دوبل، بار دوم را رول کند. این امتیاز از دست رفته است اگر او نمیتواند از تمام رول اول خود استفاده کند، و گاهی اوقات حریفش مجاز به استفاده از چیزی است که او نمیتواند استفاده کند. دوبلت های تکمیلی و رول دوم معمولا در اولین نوبت محدود می شود.

هنگامی که اسپانیایی ها در اوایل قرن شانزدهم به مکزیک رسیدند ، به طرز شگفت انگیزی متوجه شدند که آزتک ها یک بازی با نام patolli نامیده اندکه با پیشینه های پیشین بازی تخته نرد و مشابه بازی های تخته ای در آسیا هماهنگ شده است که بعضی از مردم شناسان حقیقت را ذکر می کنند شواهدی مبنی بر حمایت از نظریه ای که قبیله های هند از نیمکره غربی در اصل از آسیا مهاجرت کرد.

محقق برجسته ژاک سوسلل در زندگی روزانه آزتک ها ، منتشر شده در سال ۱۹۶۱، بازی Aztec باستان را شرح داد:

جدول تخته نرد مدرن
جدول تخته نرد مدرن. این هیئت مدیره از برنز بافت جامد با نقاطی از کروم و مس جلا ساخته شده است. آن را قابل جابجایی و برابر در لولا پیانو کروم است. جدول شامل متشکل از پایان لوله های فولادی ضد زنگ با مورد جعبه ای از شکلات مات سیاه است. بالای پلاسکسیفیر روشن است و هنگامی که باز (مانند بالا) بر روی انتهای پایه قرار دارد و فنجان بازی، سینی های خاکستر و غیره را نگه می دارد. طراحی شده توسط Schule-McCarville، نیویورک؛ هیئت مدیره در همکاری با بخش Eleanor.
(عکس توسط نوئل د هش.)

Patolli یک بازی با تاس بود، نه بر خلاف بازی ما از لودی [تخته نرد رومانی]. مستندات Magliabecchiano چهار بازیکن روی زمین نشسته و یا بر روی تشک دور یک میز و به شکل یک صلیب و به مربع تقسیم شده را نشان می دهد. در یک طرف خدا وجود دارد Macyuilxochitl، خدای مهربان از رقص، موسیقی و قمار، تماشای بیش از آنها.برای تاس بازیکنان استفاده از لوبیا patolli نامیده می شود، مشخص شده با تعداد مشخصی از پیپ ها؛ و با توجه به تعداد پرتاب شده، آنها سنگهای رنگی رنگی را از مربع به مربع در هیئت مدیره حرکت می دهند. برنده بازی و سهام آن کسی بود که برای اولین بار از مربع شروع به کار کرد.

Patolli … معنای پنهان درونی داشت. پنجاه و دو مربع در هیئت مدیره وجود دارد، یعنی همان تعداد سالهایی که از چرخه های متداول و خورشیدی ترکیب شده اند. …

Patolli … بازی به طور کلی بازی در تمام کلاس ها بود، و در آن علاقه هندی ها به قمار می تواند بدون کنترل. هنوز هم بازی می کند – یا حداقل آن را بیست سال پیش در بین سرخپوستان ناهو و توناک سیرا د پوبلا بازی کرد.

مدال تخته نرد مدرن
هیئت مدیره تخته نرد مدرن طراحی شده و در سوزن نقطه کار کرده است. فنجان مرد و تاس پلاستیکی هستند. (Alice Maynard Art Needleworks، نیویورک. عکس های استودیو Si Drabkin.)

تخته نرد هنوز در کشورهای مدیترانه شرقی، توسط تمام طبقات و انواع افراد، از ماهیگیران رومانیایی تا اشراف یونان، به طور گسترده ای بازی می کند. در سال ۱۹۳۰، جرجس مبارتی، مصری که یکخلبان مردمی را برای نیویورک ها تشنه کرد، یک کتاب در زمینۀ تخته نرد نوشت. در اینجا توصیف او از بازیکن کامل تخته نرد است:

“Backgamoner کامل؟ چرا هر روز درفضایی از کافه Bellevue، با مشرف به آبی مدیترانه – در اسکندریه، خانه من – من صدها بیگمنر کامل دیده ام، بازی تمام مدت روز است. از گهواره تا قبر، مصری ها بازی تخته نرد، بازی فرعون های بزرگ را بازی می کنند. آنها خوب بازی می کنند، به سرعت بازی می کنند، بازی می کنند بی سر و صدا؛ آنها لبخند می زنند و کمی صحبت می کنند و هرگز از شانس خود شکایت نمی کنند. آنها narguilés خود را سیگار می کشد و کافی نت خود را نوشیدنی . آنها بر این باورند که “شانس” پاداش درست، اجتناب ناپذیر، ماهر است. “

در حقیقت عجیب خواهد بود که بازی ما در تخته نرد تنها بازی ای بود که در تخته نرد بازی کردیم. تنوع بسیاری وجود دارد، از جمله تخته نرد روسی و تخته نرد فارسی، اما در کشورهای مدیترانه ای بسیار زیاد است.

بعد از ظهر بازی
یک بازی بعد از ظهر در باغ لیدی مندل در ورسای، ۱۹۳۵ (Horst.)

آیا از بازی ترکیه وجود دارد moultezimو gioul ، یونانی plakoto و eureika، و دیگران بی شماری، از جمله بازی نیروی دریایی ایالات متحده از acey-deucy، که در شرق میانه سرچشمه گرفته است.

در ایالات متحده و اروپا علاقه به تخته نرد در دهه ۱۹۲۰ به شدت احیا شد، زمانی که بعضی از نابغه های ناشناخته ای که در یکی از باشگاه های آمریکایی بازی می کردند، یک ایده انقلابی داشتند. او پیشنهاد کرد که، به نوبه خود به بازی، یک بازیکن ممکن است بر روی دو برابر کردن سهام اصرار داشته باشد. حریفش حق دارد از او رد شود، و در این صورت بازی به پایان می رسد و با امتیاز اصلی گل می شود.

تا زمانی که این نوآوری ساده اما در خور انگیز، فقط تعداد زیادی از بازی ها وجود داشت که نتیجه آن به زودی در دو رول اول تصمیم می گیرد، اما بازی باید به طور غیرمستقیم ادامه یابد، زیرا همیشه احتمال وقوع اتفاق غیرمعمول وجود دارد. تاس غیر قابل پیش بینی نورد می شود

اتاق بازی
یکی از اتاق های بازی در باشگاه نیوپورت خواندن در رود آیلند، گفت که قدیمی ترین باشگاه فعال در ایالات متحده است.

با دو برابر شدن، این بازی هنوز هم می تواند خسته کننده باشد، اما در دوبلین ها خسته کننده خواهد بود. مهمتر از همه، تعداد زیادی از دو برابر خواهد بود و بازی های جدید سریعتر شروع می شوند. بنابراین، دو برابر شدن خطر برنده شدن و از دست دادن را افزایش می دهد، و همچنین باعث تعویق و هیجان جرات، و گاهی اوقات به بازی می شود.

این نابغه نوآورانه یا شاید دومین ویژگی دوبعدی را اضافه کرده است که به یک بازیکن که دوبار شده است، حریف خود را به همان شکل دو برابر می کند، هر زمان که نوبت او به رول کردن تاس باشد.

دوچرخه سواری و دو برابر کردن آن باعث شد تا این بازی را تحسین کنیم – و ما هیچ تردیدی در گفتن اینکه تخته نرد است بدون شک، هیجان انگیز ترین بازی قمار است!

پس از معرفی دو برابر کردن، این بازی به سرعت در محبوبیت میان باشگاه ها افزایش یافت، اما یک مشکل بزرگ وجود داشت: قوانینی برای این بازی وجود نداشت که ارزش داشته باشد. هر گروه با توجه به بهترین قضاوت خود، نقاط بحث برانگیز را حل و فصل کرد، اما قوانین معمولی پذیرفته نشد.

بازیکنان تخته نرد
بازیکنان تخته نرد در باشگاه نیوپورت خواندن؛
در سمت راست راست، مکعب دو برابر شدن به ۴، جان کرافورد است.

در میان مکان هایی که این بازی بسیار محبوب شد، باشگاه راکت و تنیس نیویورک بود. در سال ۱۹۳۱ ویتون وان، رئیس کمیته کارت و تخته نرد باشگاه، تصمیم گرفت تا آماده سازی قوانین برای بازی را انجام دهد. ابتدا به تمام باشگاه های دیگر که ممکن است علاقمند باشند از آنها بخواهند نمایندگان را به جلسات ارسال کنند. کسانی که در منطقه شهری نیویورک فعالیت می کنند، و بسیاری دیگر اعلام آمادگی خود را برای پذیرش هر گونه قوانین فرموله شده است.

این کمیته ملاقات کرد، کار کرد و قوانینی را آماده کرد که تا کنون قوانین پذیرفته شده باقی مانده است. اسوالد جاکوبوی تنها عضو این کمیته هنوز زندگی می کند.

این قوانین خوب بودند، اما کامل نبودند. بعضی ها در نقض بیشتری نسبت به رعایت رعایت می کنند. ما در حال آماده سازی قوانین جدید در رابطه با انجمن تخته نرد بین المللی و لیگ اینتر کلب نیویورک هستیم که امیدواریم این قوانین را جایگزین کنیم.

جان کرافورد و اسوالد جاکوبي
جان كراوفورد و اسوالد جكوبي يك بازي در
باشگاه ريجنتي سيست، نيويورك انجام ميدهند. (عکس توسط نیکلاس Ducrot.)

تخته نرد یک تقویت دیگر در زمانی که شاهزاده الکسیس اوبولنسکی ایده یک مسابقه بین المللی تخته نرد را درک کرد. این مسابقات در سال ۱۹۶۴ در سالیان متمادی در باهاما برگزار می شود. اولین بار جذب ۴۰ پست شد و توسط Charles Wacker از شیکاگو برنده شد. بعدی توسط جان کراوفورد و سه نفر دیگر توسط اسوالد جکوب و دو نفر دیگر توسط والتر کوک برنده شد. هر ساله بیشتر مطالب در مسابقات قهرمانی و مطالب بیشتری در مسابقات مبتدیان دیده شده است.

ایده برگزاری مسابقات تخته نرد در حال گسترش است. Obolensky رویدادهای مشابهی در لاس وگاس برگزار کرد و مسابقات دیگری در لندن و استوریل پرتغال برگزار شد. ما بیشتر در مسابقات، بازیکنان و برندگان خود در فصل ۱۵ صحبت خواهیم کرد.

بیشتر و بیشتر افراد در سراسر جهان این بازی شگفت انگیز را در بر می گیرند و ما امیدواریم که این کتاب به بسیاری دیگر کمک کند تا سرگرمی و هیجان بازی تخته نرد را کشف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *