×

پوکر پولی

 

قوانین پوکر

پنج دقیقه طول می‌کشد تا بازی پوکر آنلاین را یاد بگیرد اما زمان زیادی طول می‌کشد تا به قوانین آن مسلط شوید. بنابراین  یک صندلی بردارید و مطالب آموزشی دوبیکس بت در مور یادگیری پوکر را خوی بخوانید و آنها را درک کنید .قوانین پوکر بسیار ساده هستند، اما قوانین هر نسخه با نسخه ی دیگر متفاوت است .. قوانین اساسی در بازی ها مثل بازی های پوکر پولی بسیار مهم هستند و اگر تصمیم برنده شدن در این بازی را دارید باید این قوانین را بطور کامل رعایت کنید. و این را بدانید که یک دست قوی تر می تواند منجر به یک فاجعه در جدول پوکر شود و باعث باخت و یا رفتن شما از مسابقه شود به نفعتان است که این بازی را بطور امل یاد بگیرید و بعد آنرا بصورت شرطی بازی کنید.

دست های مختلف پوکر از کمترین به بالاترین است و در اینجا یه توضیح اجمالی در مورد آنها میدهیم تا بیشتر این بازی را در ک کنید :

کارت بالا:

اگر هیچ یک از بازیکن ها در دستشان یک جفت کارت شبیه به هم یا بالاتر را نداشته باشند  بازیکن دیگر با یک دست بالاتر برنده خواهد شد.

 

یک جفت(A Pair):

اگر یک دست پوکر دارای دو کارت با یک رقم مشابه باشد، این یک جفت است

دو جفت Two Pairs)):

زمانی که یک بازیکن دو جفت در دست دارد، کارت پنجم کارت kicker است که برنده بین دو دست یک‌سان را نشان می‌دهد.

در مورد سه نسخه محبوب پوکر بیشتر بدانید

سه مورد از آن‌ها:

سه‌تا از آن‌ها زمانی است که یک دست پوکر سه کارت یک‌سان دارد. برای مثال, یک دست که شامل j, j, k, j و q شامل سه دست است. که j در بین آنها یکسان است.

:A Straight

وقتی است که یک بازیکن ۵ کارت متوالی در دست خود دارد، بدون توجه به خال آنها. به عنوان مثال یک دست شامل ۴، ۵، ۶، ۷ و ۸ است از خالهای متفاوت.

:A Flush

وقتی بازیکنان ۵ کارت می‌گیرند که خال یک‌سان دارند، بدون در نظر گرفتن ارزش آن‌ها، آن‌ها یک فلاش دارند. (برای مثال) دستی که متشکل از K♠ J♠ ۸♠ ۴♠ ۳♠ از خال یکسان است به  a flush معروف است یعنی پنج ورق از یک خال بدون ترتیب پشت سر هم.

Full House:

یک دست مخلوط با یک جفت و سه نوع از  یک دست( ۸♣ ۸♦ ۸♠ K♣ K♠) سه تا از یک عدد و ۲ تا از عدد دیگر. بازیکنان باید ۲ کارت یکسان و ۳ کارت یکسان برای داشتن یک خانه کامل داشته باشند .

Four of a Kind

هنگامی که بازیکنان چهار کارت یکسان از خالهای متفاوت دریافت می کنند K♣ K♦ K♥ K♠ ۹♥

A Straight Flush:

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بازیکنان ۵ کارت بدست آورند که متوالی است. پنج کارت پشت سر هم با یک خال برای مثال Q♥ J♥ ۱۰♥ ۹♥ ۸♥

 

Royal Flush:

این ترکیب بالاترین دست در رده بندی دستهای پوکر است. پنج کارت از آس تا ۱۰ با یک خال (گشنیز٬ خشت٬ دل یا پیک):

A♠ K♠ Q♠ J♠ ۱۰♠

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *