×

رمزو رازهای نهفته در تخته نرد

تخته نرد آنلاین یک بازی قدیمی ست که کاملا برای زمان های مدرن مناسب است. این قدیمی ترین بازی ثبت شده در تاریخ است و یک بازی فکری و آموزنده که از بازی آن خسته نخواهید شد.

بازی جذاب تخته نرد براساس شانس و تصمیم‌گیری زیرکانه بازی میشود. اگر می‌خواهید به طور جدی و برای پول بازی کنید ، باید چارچوب آنلاین را به دقت رعایت کنید تا بتوانید کنترل را به دست آورید و بیش‌ترین مهارت‌ها را کسب کنید البته باید بدانید که بازی رولت آنلاین هم به همین شکل به مهارت احتیاج دارد.

این بازی در طول جنگ های صلیبی به وقوع پیوست و در عربستان به طور گسترده ای پخش شد، به همین دلیل به ایران آمد. اعراب در آن زمان از دو تاس استفاده می کرده اند.

برای تدوین استراتژی در تخته نرد لازم است برخی از احتمالات اساسی را بدانید.

عناصر شانس و مهارت در تخته نرد کاملا متعادل هستند به طوری که هر کدام به تنهایی برای پیروزی ضروری است. این بازی در اواخر قرن بیستم بسیار محبوب بود.


بیشتر بخوانید : بازی حکم آنلاین


شاید برای شما جالب باشد اما در این بازی مهیج یکسری رمزو رازهایی است که شاید بعضی از شماها از آن اطلاعی نداشته باشید پس ما آنها را برای شما شرح میدهیم تا در مورد این بازی بیشتر بدانید پس با همراه باشید:

 1. تعداد مهره‌های این بازی سی عدد است به معنای سی شبانه روز یک ماه.
 2. مهره‌ها به دو رنگ سیاه و سفید هستند که به معنای شب و روز است.
 3. بازی روی یک تخته چهار قسمتی که گویای چهار فصل سال یعنی بهار، تابستان، پاییز و زمستان است و با نمادشناسی متفاوت دیگری گویای عناصر اربعه آب، باد، خاک و آتش که در باور قدما تمامی موجودات ترکیبی از این چهار عنصر است.
 4. هر قسمت از تخته دارای شش مثلث می‌باشد که مجموعا بیست و چهار مثلث باریک دارد. این ۲۴ مثلث به معنای بیست و چهار ساعت شبانه روز است. هر طرف بازیکن‌ها یک صفحه اصلی دارند و یک صفحه خارجی.
 5. بازی تخته نرد در پنج دست انجام می‌گیرد؛ به معنای پنج‌گاه زرتشتی. چرا که در آیین زرتشت هر روز به پنج گاه تقسیم می شود (سحر، صبح، ظهر، عصر و شب که دراین پنج‌گاه عبادت می‌کردند).
 6. هر قسمت از زمین بازی دوازده خانه دارد که گویای دوازده ماه یک سال است.
 7. تخته را نماد زمین می دانستند.
 8. تاس گویای ستاره بخت بوده و گردش تاس در آسمان گویای گردش ایام است.
 9. مهره‌ها گویای انسان بوده و گردش مهره در زمین گویای گردش زندگی انسان‌ها است.
 10. برداشتن هر مهره در زمین بازی گویای مرگ انسان‌ها است.
 11. تاس واژه‌ای ایرانی به معنای مکعب سر شده است. مهره تاس یک مکعب شش قسمتی است که اعداد از یک تا شش در آن به صورت نقطه وجود دارد و هرکدام دارای معنایی مخصوص به خود است.

عدد یک: یکتایی و خدا پرستی

عدد دو: آسمان و زمین

عدد سه: پندار گفتار و کردار نیک


اطلاعات بیشتر : سایت پیش بینی من و تو بت


عدد چهار: چهار جهت اصلی (شمال ،جنوب، شرق و غرب)

عدد پنج: خورشید، ماه، ستاره، آتش و رعد

عدد شش: تعداد روزهای آفرینش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *