×
نویسنده برتر | ۹۷/۱۲/۱۶

 

عضو سایت دوبیکس بت باشید تا هزاران سرگرمی با دوستان و دیگر بازیکنان خود را تجربه کنید. تخته نرد آنلاین دوبیکس بت یک بازی برگرفته از استراتژی، تاکتیک، شمارش و احتمال، طراحی‌شده برای طرفداران تخته‌نرد .

backgammon دارای سابقه طولانی و برجسته است. بنا به گفته مورخان، این بازی باستانی مصر، Senat، شبیه تخته‌نرد بود و با حرکت طاس بازی کنترل می‌شد. حفاری در “شهر سوخته” در ایران، سابقا بین‌النهرین، نشان می‌داد که در حدود ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد، بازی مشابهی در آنجا وجود داشته‌است.

اشیایی که از زیر خاک بیرون آمده بودند شامل دو تاس و ۶۰ چک رز بودند. رومیان باستان نیز تعدادی از بازی‌ها را بازی کردند که به طور قابل‌توجهی شبیه تخته‌نرد بود. جداول jeux، یا بازی جداول، که برای اولین بار در طول قرن یازدهم میلادی در فرانسه ظاهر شد و به تفریحات مورد علاقه قماربازان تبدیل شد. در قرن ۱۶، قوانین الیزابتی و مقررات کلیسا میزهای بازی را ممنوع کردند، اما در قرن ۱۸ ام، در بین روحانیون انگلیسی مورد استقبال قرار گرفت.

ادمند Hoyle رساله‌ای کوتاه درباره بازی  تخته نرد در سال ۱۷۴۳ منتشر کرد. جزوه ای کوچک از قواعد و استراتژی بازی را شرح داد و با یک متن مشابه بر روی ویست بازی کرد. با اضافه کردن تعداد کمی از قوانین برای تخته‌نرد امروزی، امروزه بسیار شبیه هم هستند.

هدف از بازی تخته نرد آنلاین این است که همه مهره های خود را از جلوی حریف عبور دهد و سپس آن‌ها را از صفحه بیرون کنند.از آنجا که زمان بازی برای هر بازی انفرادی کوتاه است، اغلب در

مسابقات بازی می‌شود. اولین بازیکن که به تعداد معینی از نقاط رسید می‌تواند ادعا پیروزی کند.

 

هر طرف صفحه یک شیار دارد که ۱۲ مثلث بلند نامیده می‌شود. نقاطی که در یک لبه تخته در نظر گرفته می‌شوند، شکل نعل اسب را تشکیل می‌دهند و از ۱ تا ۲۴ شماره‌گذاری می‌شوند.

برای کسانی  که تازه با بازی تخته نرد آشتا شدند لازم هست یادآوری کنیم که مهره ای که تک باشد میتواند توسط حریف زده بشود و اگر زده شود مثل بازی مار پله باید برود اول بازی یعنی خانه ۲۴ و از اول بازی را شروع کند و در اینصورت بردش را به تاخیر میاندازد این رو در نظر داشته باشید که به این حرکت “مهره زدن” میگویند .

هر بازی فرصتی منحصر به فرد برای بهبود و آزمایش مهارت شما ارائه می‌دهد. دوستان خود را دعوت کنید تا با هوش و مهارت در این نبرد هیجان انگیز  آن‌ها را به چالش بکشید.

آیا به دنبال بازی تخته‌نرد می‌گردید؟ اگر چه تخته‌نرد یکی از معمول‌ترین بازی‌های رایانه‌ای است، اما بسیاری از مردم آن را نمیفهمند. آیا تا به حال در مورد منشا تخته‌نرد و این که چرا اینقدر محبوب است، فکر کرده‌اید؟ اگر اینطور است، تنها نیستید. بیاید در سایت تخته نرد دوبیس بت تا با هم تخته‌نرد ‌بازی کنیم.

backgammon یک بازی تخته‌ای برای دو بازیکن است که شامل حرکت قطعات بازی با توجه به رول تاس است. backgammon دارای چندین متغیر است و بسیاری از آن‌ها ویژگی‌های مشترکی دارند. backgammon یکی از قدیمی‌ترین اعضای خانواده و یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های تخته‌ای جهان محسوب می‌شود.

اگر چه شانس نقش زیادی دارد ، اما استراتژی زیادی هم در این زمینه لازم است. با هر رول از تاس یک بازیکن باید  گزینه‌های حرکت متعدد برای چک کردن خود انتخاب کند و در عین حال انتظار داشته باشد که مقابله با حرکت مخالف توسط حریف پیش برود. هم چنین بازیکنان ممکن است در طول این بازی سهام را بالا ببرند، چون مجموعه‌ای از تاکتیک‌های معمول وجود دارد. همانند همتای خود، شطرنج، تخته‌نرد با علاقه فراوان دانشمندان کامپیوتر مورد مطالعه قرار گرفته‌است. به خاطر این تحقیق، نرم‌افزار backgammon توسعه‌یافته است که قادر به شکست دادن بازیکنان در سطح جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *