×

 

در بازی تخته نرد انلاین اولین بحثی که میخواهیم آموزش دهیم گشایش هاست یعنی اگرشما یک تاسی را آوردید و نوبت شما بود در شروع بازی که بازی را انجام بدهید باید طبق چه چینشی آن تاس را انجام بدهید اینهارو اول لازمه تحلیلش را بدانید و بع آنرا حفظ کنید.این معمولا برای اولین نفری که بایستی تاس رو بازی کند صادق است صد در صد ولی برای نفر بعدی یعنی حریف که تاس را میریزد و شروع بازیش هست شاید این در بعضی جاها این متفاوت باشه و احتمالا هم همینطوره چون چینش بازی مثل اول بازی نیست .

خب اولین تاسی که برای گشایش شروع میکنیم بهترین بازیش  جفت یکه احتمالا خیلیاتون میدانید بهترین بازی جفت ۱ این هست که در تصویر پایین میبینید

 

 

و ایا اینکه بازی بهتر از این هم وجود دارد برمیگردیم چرا جفت یک بهترین بازیه. به این دلیل که :

۱٫همه شما ی ستون ۵ تایی دارید در خانه خودتون و این بهتر است شکسته شود تقریبا مثل یک قانون در نظر داشته باشید ستونهایی که به قول خودمون سیخ کبابی هستند یعنی مهره هایی زیادی روی آنها هستند این ستون ها دردسر ساز هستند یعنی برامون ایجاد مشکل میکنند بهتره که مهره های این ستون ها پراکنده تر باشند تا قدرت مانورشون بیشتر باشه .

و از طرف دیگر خانه ای هست که خانه ی بسیار کلیدی هست برای هردو طرف بازی هم برای سفید هم برای مشکی برای سفید میشود خانه ی شماره ۵ و برای مشکی خانه ی شماره ۲۰ که به خانه افشار معروف است.

توضیح اجمالی در تخته نرد 

ما وقتی جفت یک میاوریم میتونم بگم که یکی از بهترین تاسهایی یه که در اول بازی میشود آورد و شما میاید خانه ی افشار را میبندید یعنی میایم خانه افشارمان را با دو یک میبندیم یه یک بازی کریدم و یه یک هم روش میگذاریم بعد به ستون ۷ میگویند دمه در خانه که آنجا رو هم میبندیم

و اما سوالی که در اینجا پیش میاید اینست که چرا این بهترین پوزیشنی هسست که ممکنه پیش بیاید؟و چرا جز بهترین گشایش هاست؟ خوبه که بدانیم چرا؟

یک استراتژی کلی باید داشته باشید و اون اینه که شما برای اینکه در اخر بازی تخته نرد آنلاین برنده باشید باید یک اصلی را در نظر داشته باشید و اینکه از دمه در خانه ( خانه شماره ۷ که قبال در موردش توضیح داده بودیم) یا از هر جایی که شروع کردیم به خانه سازی به سمت راست که پیش میرید به ترتیب شروع کنید به خانه سازی یعنی گپی بینش نباشه.

فرضا شما توجا کنید ما خانه ۷ رو ساختیم خانه ۶و ۵ این سه تا خانه پشت سرهم هستند حالا بعد ها به تحلیل خدمتتان عرض میکنیم که اینها چه فایده ای دارند که نزدیک هم هستند و چه مشکلاتی پیش می آید وقتی نزدیک هم نیستند . اما در نظر داشته باشید الان مشکی چهارش قفل شد یعنی با چهار نمیتواند حرکت کند با ۵ نمیتواند حرکت کند و با ۶ هم نمیتواند حرکت کند یعنی ۳ تا از بزرگترین تاس ها حرکتش قفله وشما میتوانید این ادعا را داشته باشید که تونستید مشکی را در ابتدای بازی اسیر بکنید

و فرارش را سخت بکنید و این یک برگ برنده برای شما خواهد بود که بتوانید بازی را ببرید .

از یک طرف دیگر ما یک ستون دیگری هم داریم ستون ۸ که یک مهره در آن داریم با آن میتوانیم اگر ۵ بیاریم روش رو بگیریم و باهاش یک خانه دیگر بسازیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *