×
نویسنده برتر | ۹۸/۰۱/۲۵

چرا بازی انفجار منصفانه نیست؟

از اونجایی که بازم خیلیا هستن که حوصله خوندن ندارن نتیجه استدلال رو اول میگم بعد بیشتر توضیح میدم. اگر ادعای سایت مبنی بر تصادفی بودن درست باشه ۷۳ درصد مواقع ضریب باید بالای ۱.۵ باشه و تا بیشتر از ۵۰۰۰ برابر میتونه بره! یعنی اگر فرض کنیم شما هر دفعه ۱۰,۰۰۰ تومان روی ضریب ۱.۴۹ شرط ببندید به ازای هر ۴ دست به طور متوسط سه بار برنده و یک بار بازنده میشید که درنهایت ۴۷۰۰ تومن سود می کنید.

یعنی هر ۴ دست ۴,۷۰۰ تومن سود، هر ۴۰ دست ۴۷,۰۰۰ تومن، هر ۴۰۰ دست ۴۷۰,۰۰۰ تومن و … مثل یک ماشین پول، براتون پول تولید میکنه ! ولی خب در عمل این اتفاق نمیوفته و تعداد ضریب های بالای ۱.۵ کم‌تر از ۷۳ درصده،تقریبا ۳۵ درصد ( بعد بررسی تعداد بیش از ۵۰۰ دور از بازی به دست اومده) که خودش ثابت میکنه اعداد تصادفی تولید نشدن!

من حتی برای این کار یک ربات هم نوشتم که با اگورتمی بر پایه چیزی که بالا توضیح دادم ساعت ها در این سایت بازی کرد و اطلاعاتش رو بررسی کردم.

خب حالا میرسیم به جزییات اینکه احتمال رو از کجا آوردم، ولی قبلش باید بررسی کنیم که ضریب چطور محاسبه میشه، برمیگردم به مقاله‌ای خود سایت که نحوه تولید ضریب رو توضیح میده، مرحله به مرحله پیش میریم.

۱-یک عبارت هش SHA256 به صورت تصادفی تولید میشه. مثلاً :

bdf37e491ec2c0e02c1d731460f247c21319772829af19f619ce882f76614d67

۲- ۱۳ رقم اول رو جدا میکنیم:

bdf37e491ec2c

۳-از مبنای ۱۶ به مبنای ۱۰ میبریم که میشه:

۳۳۴۱۶۵۵۸۹۴۷۸۰۹۷۲

۴-حالا با این فرمول ضریب به دست میاد :

y=4503599627370496 // یه عدد ثابت

x=3341655894780972; // عددی که ما از بردن به مبنای ۱۰ به دست آوردیم

z = 1+0.99*x/(y-x) // ضریب

۳,۸۴۷۱۵۹۶۷۱۴ = ۱+۰٫۹۹*(۳۳۴۱۶۵۵۸۹۴۷۸۰۹۷۲)/(۴۵۰۳۵۹۹۶۲۷۳۷۰۴۹۶-۳۳۴۱۶۵۵۸۹۴۷۸۰۹۷۲)

برای مثال ما ضریب میشه ۳.۸۴

حالا میرسیم به اینکه اون ۷۳ درصد از کجا اومده، توی این فرمول ما همیشه ۱۳ رقم اول از هشی که تصادفی تولید شده رو برمیداریم و به مبنای ۱۰ می‌بریم و در فرمول میذاریم، اگه یکم دقت کنید متوجه میشید که از این ۱۳ رقم فقط دو رقم اول (از سمت چپ) هستن که توی فرمول میتونن تأثیر بذارن، بقیه ارقام پس از بردن به مبنای ۱۰ و قرار گرفتن در فرمول تقریباً بی تأثیر میشن. حالا کافیه تعداد حالت‌هایی که اون دو رقم اول میتونن داشته باشن و اینکه در هر حالت ضریب چند میشه رو حساب کنید تا احتمال اومدن هر ضریبی رو بتونید محاسبه کنید.

من برای این کار یک تابع نوشتم که احتمال ضریب های مختلف رو بهم میداد.

نتیجه گیری

حدس میزنم صاحبان سایت درست میگن، اون هش اولیه به صورت تصادفی تولید میشه ولی چیزی که اونا به ما نمیگن اینکه که بعد از محاسبه ضریب میتونن تصمیم بگیرن که از این هش استفاده کنن یا اون رو بندازن سطل آشغال. یعنی یه جورایی از بین ضریب هایی که تصادفی تولید شدن اونایی رو که دوست دارن رو گلچین میکنن.

بد نیست این نکته رو هم بگم که طبق معلومات من تمام ربات ها و افرادی که میگن میتونن ضریب رو پیشبینی کنن تقلبی ان چون هیچ‌کس غیر از صاحبان سایت از ضریب اطلاع نداره و به دست آوردنش هم تقریباً غیر ممکنه پس وقتتون رو برای پیدا کردن ربات تلف نکین یا بهتر بگم وقتتون و پولتون رو برای این بازی تلف نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *