×

شرکت ژاپنی وکوم، بزرگترین تولیدکننده قلم‌های نوری در جهان ۳۵ ساله شد و اکنون ۳۵ سال از خلاقیت و رهبری تکنولوژی را جشن می‌گیرد.

شرکت وکوم، پیشرو فناوری قلم‌های نوری در سال ۱۹۸۳در ژاپن تاسیس شد. وکوم که بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده قلم‌های نوری در جهان است وارد ۳۵‌امین سال تاسیس خود شد. این شرکت ۳۵ سال خلاقیت‌ و رهبری و پیشرو بودن را به همراه مدیران، همکاران و مشتریان خود جشن می‌گیرد. در این جشن شرکت جهت تشکر از مشتریان وفادار و خلاق خود پیشنهاد‌ها و فرصت‌های خرید خوبی ارائه داده است.

وکوم اولین شرکت مطرح کننده ایده قلم‌های نوری و شرکت پیش‌گام در این زمینه بود. می‌توان گفت هنوز هم قلم‌نوری بهترین ابزار برای بیان خلاقیت بشر است. نوبو ایده مدیر عامل شرکت وکوم می‌گوید: هدف ما این است که خلاقیت را به کمک قلم‌های نوری خود در سرتاسر جهان گسترش دهیم. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و آی‌تی ما سعی‌ می‌کنیم که با ترکیب تجارب خود با تکنولوژی جدید بهترین قلم‌های نوری سه بعدی و پیشرفته جهان را تولید کنیم.

مقاله‌های مرتبط:

نوبو در ادامه توضیح داد در حال حاضر وکوم به عنوان رهبر تکنولوژی ابزار حرفه‌ای برای هنر و طراحی، به دنبال یافتن راه‌کارهای جدید در زمینه واقعیت مجازی (VR) و واقعیت ترکیبی (MR) جهت ایجاد یک محیط کاری حرفه‌ای‌تر است.

وکوم(wacom)

در اوایل دهه‌ی هشتاد که رایانه‌ها سنگین بودند و فضای زیادی را اشغال می‌کردند، همچنین از قابلیت کاربری آسان و ساد‌ه‌ای برخوردار نبودند، شرکت وکوم به منظور رفع این مشکل و پر کردن این شکاف بین کاربران و رایانه‌ها، شروع به ایجاد ابزاری فراتر از صفحه کلید و ماوس کرد و یک دستگاه ورودی خلاقانه‌ با کاربری آسان طراحی کرد. به این ترتیب اولین قلم و لوح دیجیتالی وکوم مبتنی بر فناوری EMR ساخته شد. نام وکوم، ترکیبی از واژگان ژاپنی «وا» به معنی هماهنگی و «کوم» برای رایانه است.

حال وکوم در ۳۵ امین سالگرد تولد خود، به نشانه تشکر از همکاران، متخصصان و مشتریان خود تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های فروش خوبی ارائه داده است. به عنوان مثال قیمت تک فروشی سری سینیتیک پرو ۱۳وکوم برابر است با ۸۵۹،۹۰ یورو یا ۷۸۹۹۹ پوند. ( قیمت قبلی دستگاه ۱۰۹۹.۹۰ یورو یا ۸۹۹.۹۹ پوند بوده است.) سینیتیک پرو از قابلیت اتصال به کامپیوتر و مک برخوردار است و بهترین تجربه کار با قلم وکوم را در اختیار شما قرار می‌دهد. این سری همچنین یک نمایشگر ۱۳ اینچی خیلی نازک و سبک و قابل حمل دارد.

وکوم(wacom)

وکوم تمرکز ویژه‌ای نیز روی سری اینتوس برای مبتدیان و علاقه‌مندان داشته است. این تبلت و قلم هر چیزی که کاربران برای خلاقیت به آن نیاز دارند مانند نرم‌افزارهای پیشرفته برای طراحی دیجیتال و ویرایش نقاشی و عکس، برایشان فراهم می‌کند.

این شرکت همچنین قیمت تک فروشی چندین مدل از سری موبایل استدیو پرو را نیز کاهش داده است. این سری با قلم منحصر به فرد خود این امکان را می‌دهد که در هر مکانی از موبایل خود به راحتی برای ایجاد طرح‌های خلاقانه استفاده کنند. هنرمندان، طراحان و همچنین دانشجویان و متخصصان جوان در حال حاضر می‌توانند از ۳۰۰ یورو تخفیف ارائه شده برای مدل‌های پیشنهادی استفاده کنند.

وکوم(wacom)

متخصصان، هنرمندان جوان وافراد علاقه‌مند، وکوم را به عنوان شریکی برای خود می‌بینند و می‌دانند که ابزارها و راه‌حل‌های خوبی را جهت حمایت از آرزوهای خلاقانه آن ها فراهم می‌کند. چشم‌انداز وکوم همواره این بوده است که مردم و تکنولوژی را به هم نزدیک‌تر کند. فائیک کارااوغلو، معاون اجرایی واحد تجاری واکوم می‌گوید : در طول ۳۵ سال گذشته این دیدگاه سبب شده است که ما بهترین تولید کننده قلم نوری در جهان باشیم. ما افتخار می‌کنیم که در جامعه‌ای که خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند نقش داشته باشیم و از محصولات ما برای ایجاد هنرهای هیجان‌انگیز دیجیتال، فیلم‌ها، جلوه‌های ویژه، مد و طراحی استفاده می‌شود. به تمامی دوستان و مشتریان خود این قول را می‌دهیم که هم‌چنان به ارائه تکنولوژی جدید و راه‌‌کارهایی بهتر برای تبدیل جهان به یک مکان خلاقانه ادامه خواهیم داد.

وکوم(wacom)

خلاصه‌ای از ۳۵ سال فعالیت شرکت وکوم

۱۹۸۳ : شرکت واکوم در سیتامای ژاپن تاسیس شد

۱۹۸۴ : معرفی اولین تبلت گرافیکی و تکنولوژی دیجیتایز ، نمونه‌ای اولیه از تمام قلم‌های دیجیتال وکوم

۱۹۸۸: نرم‌افزارهای ادوبی فتوشاپ و کورل روی تبلت‌ها نصب شدند

شرکت‌های نایک و فراری شروع به طراحی دیجیتال در تبلت‌های واکوم کردند.

شرکت واکوم گسترش یافت و دفاتری را در اروپا و آمریکا راه‌اندازی کرد.

۱۹۹۱: شرکت دیزنی برای ایجاد طرح‌های جانوران و همچنین طرح‌هایی با ظرافت زیاد شروع به استفاده از تکنولوژی وکوم کرد.

مدیر فناوری ارتباطات آمریکا اولین امضای دیجیتالی تاریخ را با قلم وکوم انجام داد.

۱۹۹۳:فیلم جنگ ستارگان قسمت‌های اولیه را با استفاده از فناوری وکوم به صورت دیجیتال بازسازی کرد.

۱۹۹۸: وکوم سری اینتوس از تبلت‌های دیجیتال را رونمایی کرد.

۱۹۹۹: در ایجاد جلوه‌های ویژه فیلم هری پاتر از محصولات استفاده شد.

۲۰۰۲: وکوم سری سینیتیک تبلت‌ها و قلم‌های نوری خود راه‌اندازی کرد.

۲۰۰۷: واکوم برند تجاری بامبو را برای دست‌یابی به مشتریان بیشتر راه‌اندازی کرد.

محصولات خلاق و حرفه ای وکوم به طور گسترده‌ای در هنر دیجیتال، تصویر، فیلم‌ها، جلوه‌های ویژه، مد و طراحی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲۰۱۰: وکوم روش امضادیجیتالی را برای سریع‌تر شدن تعاملات کاری معرفی کرد.

۲۰۱۳: وکوم سری اینتوس‌پرو را برای افراد حرفه‌ای و خلاق معرفی کرد.

وکوم سری اینتوس را برای افراد جوان و مبتدی معرفی کرد.

وکوم با قلم سری سینیتیک کامپونیون خود وارد دنیای تلفن‌های همراه شد.

۲۰۱۴: وکوم زبان WILL Ink Layer را به عنوان استاندارد صنعت معرفی کرد.

۲۰۱۵: اسمارت پد‌های بامبو مرز بین نوشته‌های روی کاغذ و ذخیره آن‌ها در فضای دیجیتال را کم می‌کند.

۲۰۱۶: از سری موبایل استدیو پرو وکوم جهت راحتی کار طراحان و عکاسان حرفه‌ای با پشتیبانی کامل از برنامه‌هایی مانند فتوشاپ و ایلوستر رونمایی کرد.

سری جدید تبلت سینیتیک پرو با صفحه نمایش ۱۳ و ۱۶ اینچی و وضوح تصویر ۴k معرفی شد.

۲۰۱۷: وکوم سری دیگری از قلم‌های خود به نام اینتوس پرو را معرفی کرد.

۲۰۱۸: نسخه جدیدی از قلم‌های سری اینتوس برای کاربران تازه‌کار و افراد علاقه‌مند معرفی شد.

معرفی سینیتیک پرو ۲۴ و سینیتیک پرو انجین برای ایجاد فضا و محیطی مناسب کار کاربران.

واکوم مرزها را جابه جا می‌کند و مفهوم جدیدی برای واقعیت مجازی تعریف می‌کند.

مقالة تتألف من محرر هتمل عبر الإنترنت ويسيويغ. اشترك للحصول على عضوية هتملغ لإيقاف إضافة الرسائل الترويجية إلى المستندات الخاصة بك.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *